Nová značka fotografických filtrů – 84.5mm

84.5mm je nová značka deskových fotografických a kinematografických filtrů. Trochu zvláštní název zároveň označuje velikost filtrů, tedy 84,5 mm, což je velikost, která odpovídá velikosti filtrů Cokin řady „P“. Filtry jsou tedy plně kompatibilní s držákem filtrů pro tuto velikost. První série filtrů bude celosvětově k dispozici od 28. května 2012.

 

Společnost 84.5mm byla založena v roce 2011 skupinou nadšených fotografů, kteří spojili své síly se zkušenými chemiky a výrobními techniky. Původní myšlenka vyrábět fotografické a kinematografické filtry se zrodila v roce 2008, pak následovalo období vývoje, výzkumu, laboratorních experimentů a dolaďování výrobních technologií.

V roce 2011 jsme vytvořili ideální výrobní technologii a filtry vyjímečné kvality, které potěší i ty nejnáročnější fotografy nejen rozumnou cenou“ – uvedli zakladatelé společnosti.

Filtry 84.5mm jsou plně kompatibilní s držákem filtrů typu „P“ (84 až 85 mm). Filtry jsou vyráběny ze speciálního organického skla (CR-39), které má vynikající optické a mechanické vlastnosti a vynikající odolnost proti poškrábání. Stejný materiál se používá k výrobě lehkých dioptrických brýlí, nebo k výrobě kokpitů bojových letounů. Pro zajištění nejvyšší kvality jsou všechny filtry ve většině fázi výroby vyráběny ručně. Každý kus se zkouší nejen vizuálně, ale také s využitím nejmodernějších měřících zařízení v nadstandartně vybaveném testovacím centru.

84.5mm

Zakladatelé firmy říkají: „Současné portfolio filtrů není konečné. V současné době vyvíjíme desítky nových modelů, které se brzy objeví na trhu. Našim dlouhodobým cílem je přijít každý rok s novými modely filtrů„.

Malé překvapení na závěr: firma 84.5mm vznikla, sídlí a vyrábí u našich východních sousedů, tedy na Slovensku, konkrétně v Piešťanech. Více informací o nových filtrech se dovíte na stránkách 84.5mm.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *