Kvě 242012
 

Společnost Olympus dnes oficiálně představila nový objektiv Olympus M.Zuiko Digital ED 75mm/f1.8. Tento objektiv byl avízován již dříve, hned po uvedení nového fotoaparátu třídy CSC, Olympus OM-D/E-M5. Nový objektiv je dalším „sklíčkem“ s pevným ohniskem určeným pro fotoaparáty standartu Micro Four Thirds, tedy pro fotoaparáty Olympus PEN a E-M5 a Panasonic řady G. Jeho chloubou je nízká světelnost f1.8 a velmi kompaktní rozměry.

 

Objektiv Olympus M.Zuiko Digital ED 75mm/f1.8 nabízí ohniskovou vzdálenost 150 mm (po přepočtu) s úhlem záběru 16°. Clona má devět lamel a vytváří nádherně rozostřené pozadí. Největší clonové číslo (nejmenší otvor) je f/22. Konstrukce objektivu zahrnuje 10 členů v 9 skupinách. Je zde použito tří ED skel (Extra-Low Dispersion) pro optimalizaci chromatické aberace. Je použita také ZERO technologie (ZUIKO Extra-low Reflection Optical Coating) pro minimalizaci odlesků a zvýšení kontrastu snímků.

Objektiv Olympus M.Zuiko Digital ED 75mm/f1.8 je svými rozměry a hmotností (délka 69 mm, průměr 64 mm a hmotnost 305 gramů) velmi kompaktní, ale pohled na přední stranu objektivu, kde uvidíme čočku o průměru 50 mm v nás vyvolá pocit síly, robustnosti a dobrého výkonu. Exklusivnímu vzhledu objektivu přispívá i kovový vzhled.

Objektiv je ideální pro pořizování snímků při snížené hladině osvětlení, nebo při fotografování s malou hloubkou ostrosti. Olympus použil při výrobě objektivu MSC technologii (Movie & Still Compatible) pro vnitřní ostření, které je díky tomu přesné, rychlé a tiché.

Objektiv Olympus M.Zuiko Digital ED 75mm/f1.8

Objektiv Olympus M.Zuiko Digital ED 75mm/f1.8 se má objevit na pultech obchodů během letošního léta a jeho cena by měla být cca 900 USD.

Více informací najdete na stránkách Olympusu. A na těchto stránkách najdete oficiální samply pořízené tímto objektivem.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)