Kvě 242012
 

Dalo by se napsat – konečně! Tento objektiv společnost Panasonic avizovala již v srpnu loňského roku a na letošní výstavě CES@PMA 2012 v lednu vystavila maketu tohoto objektivu spolu s dalším avízovaným objektivem Lumix G Vario 35-100/f2.8 ASPH Power O.I.S., na který si ale budeme muset ještě počkat. Objektiv Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm/f2.8 ASPH patří svým rozsahem ohnisek, který je po přepočtu 24-70 mm, ke středně-rozsahovým zoomům. Výborná je světelnost objektivu f2.8 v celém rozsahu zoomu. Nechybí ani stabilizace obrazu Power O.I.S.

Objektiv Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm/f2.8 ASPH je určen pro mirrorless fotoaparáty standartu Micro Four Thirds. Použít jej můžete tedy na fotoaparátech Panasonic řady G a Olympus PEN a nově i na Olympus OM-D/E-M5. Objektiv je vhodný pro pro profesionály a nadšence, kterým tento objektiv umožní zachytit širokou škálu dynamických scén.

Objektiv Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm/f2.8 ASPH je sestaven ze 14 čoček poskládaných do 9 skupin. Sestava obsahuje i 4 asférické členy a nechybí i NANO vrstvy pro snížení odlesků. Jeden člen obsahuje UED vrstvu (Ultra Extra-Low Dispersion) pro snížení chromatické aberace a jeden člen je UHR (Ultra High Refractive) pro co nejlepší prokreslenost snímků po celé ploše obrazu. V objektivu je integrován účinný stabilizátor obrazu Power O.I.S., který usnadní fotografování za zhoršených světelných podnmínek.

Objektiv se také může chlubit velmi kompaktními rozměry: 73,8 mm na délku a v průměru 68 mm. Hmotnost pak je 305 gramů. Navíc je objektiv utěsněn proti stříkající vodě a prachu a bajonet je zhotoven z kovu. Objektiv Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm/f2.8 ASPH má vnitřní ostření a jeho clona se skládá ze sedmi zaoblených listů.

Objektiv Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm/f2.8 ASPH

Technické informace objektivu najdete na stránkách Panasonicu.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)