Kvě 272012
 

Nedávno jsem se zůčastnil jednoho srazu fotografů, příznivců (nejen) značky Olympus, který se konal v Třebíči. Měli jsme zapůjčenou techniku od firmy Olympus, za což firmě srdečně děkuji. Středem zájmu byla samozřejmě novinka firmy, a to Olympus OM-D/E-M5, včetně nového objektivu Micro Zuiko Digital ED 12-50/3.5-6.3 a bateriového gripu HLD-6.

 

Fotoaparát je vzhledově velmi atraktivní. Jeho podoba s OM systémem Olympusu není náhodná, letos je to 40 let od doby, kdy světlo světa spatřila první filmová zrcadlovka tohoto skvělého systému. Tělo, jak už jistě víte, je zhotoveno z hořčíkové slitiny a je zcela utěsněno proti vodě a prachu, stejně jako objektiv Micro Zuiko Digital ED 12-50/3.5-6.3 a grip HLD-6. K fotoaparátu je standartně dodáván i malý přídavný blesk FL-LM2, který je rovněž utěsněn.

Ovládání fotoaparátu je ze začátku trochu nezvyklé, je třeba si zvyknout na rozmístění tlačítek a jejich malou velikost. Ale po pár minutách je vše v pořádku a fotoaparát už ovládáte zpaměti. Výhodou je možnost naprogramovat si až pět funkčních tlačítek na těle přístroje a další dvě na gripu. Pokud si vše nadefinujete, nemusíte už vůbec chodit do menu.

Olympus OM-D

Všechny své postřehy zatím zpracovávám do samostatného článku, který doufám dokončím a zveřejním co nejdříve. Zatím malá ochutnávka v podobě fotografií, pořízených tímto fotoaparátem. Většina fotografií je nafocena setovým objektivem Micro Zuiko Digital ED 12-50/3.5-6.3, u některých jsem použil objektiv Zuiko Digital 50-200 SWD, na chvíli jsem měl zapůjčenou Sigmu 19mm F2.8 EX DN a použil jsem také svůj oblíbený objektiv Zuiko Digital ED 11-22. Expoziční údaje najdete na jednotlivých fotografiích.

Ostatní články:
Olympus OM-D alias Olympus E-M5 (tisková zpráva)
Olympus OM-D alias Olympus E-M5 (produktové fotografie)

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)