Čvn 122012
 

Korejská společnost Samyang uvádí nový objektiv typu rybí oko pro CSC fotoaparáty Sony NEX a Samsung NX. Celé označení objektivu je Samyang 8 mm f/2.8 Fisheye Lens UMC. Objektiv má zorné pole 180° v přepočteném ohnisku 12mm. Stejně jako u všech dosud uvedených objektivů Samyang, má i tento objektiv manuální ostření. Objektiv je malý a lehký, výborně se tedy hodí k CSC fotoaparátům Sony NEX a Samsung NX.

 

Optická konstrukce objektivu Samyang 8 mm f/2.8 Fisheye Lens UMC se skládá z 10 elementů sestavených v 8 skupinách. Obsahuje také jeden asférický člen a dva ED prvky pro optimální optický výkon. Navíc toto rybí oko využívá nejnovější generaci antireflexní vrstvy Multi-Ultra (UMC) pro minimalizaci odlesků. Integrovaná sluneční clona pomáhá snižovat množství odlesků.

Clona se skládá ze šesti lamel, zaclonit lze od f/2,8 do f/22. Objektiv má vnitřní zaostřování, což znamená, že objektiv nemění svou velikost při zaostřování. Minimální zaostřovací vzdálenost je 0,3 metru.

Vzhledem k velké hloubce ostrosti lze zaostřit přibližně na stupnici, ukazující vzdálenost zaostření. Nastavení zaostření cca na 1 metr při cloně f/8, je objektiv schopen produkovat ostré snímky od velmi krátké vzdálenosti až po nekonečno.

Samyang 8 mm f/2.8 Fisheye Lens UMC

Objektiv se bude vyrábět v černém, nebo stříbrném provedení. Předpokládaná cena objektivu Samyang 8 mm f/2.8 Fisheye Lens UMC je 279,99 USD nebo 349,99 EUR.

Více informací a technickou specifikaci objektivu najdete na stránkách Samyang.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)