Čvn 252012
 

Světově uznávaný výrobce objektivů, německá firma s věhlasným jménem Schneider Kreuznach oznámila, že bude vyrábět objektivy pro CSC fotoaparáty. Tuto značku známe (mimo jiné) jako výrobce objektivů pro kompaktní fotoaparáty značky Samsung. Jako první systém, kde se chce tato firma prezentovat se svými objektivy bude s největší pravděpodobností Micro Four Thirds (Olympus a Panasonic).

 

Dalo by se říct – konečně. Firma Schneider Kreuznach se stala členem Micro Four Thirds System Standard Group již v únoru roku 2011 (článek zde).

Prvním objektivem pro MFT by měl být objektiv s pevným ohnislem 14 mm při světelnosti f/2.0. Jeho celý název zní Schneider Kreuznach SUPER ANGULON 14/2.0. Objektiv se skládá z 10 prvků, z nichž čtyři jsou asférické.

Firma dále oznámila, že chystá další dva objektivy. Jeden by měl mít ohnisko 30 mm při světelnosti f/1,4 a druhý pak 60 mm f/2,4 Macro. Podrobnější informace se očekávají na letošní výstavě Photokona 2012, která se bude konat v Kolíně nad Rýnem v září.

O kvalitách objetivu nemůže být pochyb. Schneider Kreuznach deklaruje výbornou ostrost po celé ploše obrazového pole a slibuje, že objektiv nabídne 60 lp/mm. Firma také prohlásila, že objektiv SUPER ANGULON 14/2.0 se bude vyrábět v Německu, což také dokazuje nápisem „Lens Made i n Germany“ na přední přírubě objektivu. Ale …

Ohnisko 14 mm má systém MFT poryt vícekrát. Ať už jsou to objektivy Zuiko Digital 14-45, 12-50, 14-150 nebo Panasonic 14-45, 14-42 a 14/2.5 Pancake. Není to tedy ohnisko, který by tento systém postrádal. Poslední zmiňovaný objektiv Panasonic 14/2,5 Pancake je jen o maličko míň světelnější, nabízí však mnohem menší rozměry. A nezadnebatelá nebude také cena objektivu. Jak řekli pánové od Schneider Kreuznach, cena by neměla přesáhnout hranici 1500 EUR. VAU! Takže 1499 EUR? Uvidíme.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)