Čvc 022012
 

Společnost Sony představila novou řadu paměťových karet nového formátu XQD označené písmenem „S“. Výrobce uvádí, že nové karty mají konstantní rychlost přenosu dat 168MB/s, což je víc, než nejrychlejší karta CompactFlash (167MB/s). Tyto nové paměťové karty jsou nejen rychlé, ale také spolehlivé a mají velkou kapacitu. Hodí se tedy především pro sportovní fotografy a fotografy akcí, které se vyznačují velkou dynamikou.

 

Při použití této karty v profesionální zrcadlovce Nikon D4 lze uložit až 108 snímků RAW v jedné sérii (12-ti bitové komprimované soubory RAW o objemu cca 10,5MB). Vysoká přenosová rychlost karet rovněž zkracuje dobu přenosu dat do počítače a zvyšuje tak velmi výrazně produktivitu práce.

Paměťové karty Sony XQD S mají kapacitu 64GB. Karty s kapacitou 32GB budou k dispozici později. Od srpna si budou moci uživatelé těchto XQD S karet od Sony stáhnout software pro záchranu dat File Rescue ve verzi 3.2. Tato verze bude jako první na světě umožňovat obnovit omylem smazané fotografie a videa pořízené v nejnovějších formátech AVCHD 3D, stejně jako formáty RAW i MOV. Záchranný software je k dispozici i pro majitele karet XQD řady „H“.

XQD S

Více na www.sony.cz.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)