Čvc 162012
 

Společnost Nikon oznámila ukončení vývoje nového teleobjektivu s úctyhodnou ohniskovou vzdáleností Nikkor 800mm f/5.6 AF-S. Objektiv je kompatibilní s FX i DX formátem a bude schopen auotmatického ostření. Zároveň je to objektiv s největší ohniskovou vzdáleností s autofokusem, jaký Nikon dosud vyráběl. Předvedení veřejnosti a uvedení na trh je naplánováno na veletrh Photokina, který se bude konat ve dnech 18. – 23.září 2012 v Kolíně nad Rýnem.

 

Informace o specifikaci objektivu, stejně jako o ceně, zatím nebyly zveřejněny. Podle zveřejněných obrázků se dá usuzovat, že objektiv bude mít zabudovanou redukci vibrací (VR), omezovač vzdálenosti zaostření a možná i další funkce. Finální podoba objektivu se však může od Nikonem zveřejněných obrázků lišit. Objektiv Nikkor 800mm f/5.6 AF-S byl vyvinut s cílem doplnit řadu objektivů Nikkor a kromě svého vynikajícího optického výkonu je také utěsněn proti vodě a prachu. Na fotoaparátech s APS-C senzorem (DX formát) dosáhneme ohniskové vzdálenosti 1200 mm.

 

Ještě předtím, než bude tento objektiv představem veřejnosti na veletru Photokina, budou se s ním moci seznámit profesionální fotografové, fotografující na golfovém turnaji The Open Championship, konkrétně v Royal Lytham & St. Annes Golf Club v Lancashire v Anglii, který se hraje od 19.7 do 22.7.2012. Na tomto turnaji bude mít Nikon svůj stánek, kde bude objektiv Nikkor 800mm f/5.6 AF-S vystaven. Nutno podotknout, ze společnost Nikon je oficiálním sponzorem The Open Championship od roku 1993.

Docela by mě zajímaly rozměry a hmotnost objektivu, dá se očekávat, že to bude pořádný „macek“.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)