Čvc 172012
 

Potřebujete-li si porovnat velikost dvou a více fotoaparátů, najdete k tomu na webu ideální pomůcku. Navštivte stránky Camerasize.com, na kterých najdete bezplatnou aplikaci pro porovnávání velikostí fotoaparátů. Tato aplikace vám v měřítku zobrazí zvolený fotoaparát, ke kterému si můžete vybrat jiný fotoaparát k porovnání. K dispozici nejsou jen čelní pohledy, ale i obrázky z různých stran. Databáze fotoaparátů je průběžně aktualizována, takže si můžete porovnat velikost svého nového fotoaparátu s nějakým starým modelem.

 

K dispozici máte i několik funkcí, které vám mohou pomoci k výběru toho fotoaparátu, který se vám bude hodit z hlediska ergonomie, velikosti a hmotnosti. Porovnáním obrázků však nezískáte povědomí, jak velký fotoaparát vlastně je. K tomu slouží možnost zobrazení ruky průměrného dospělého člověka (kliknutím na nápis „Show hand“ v levém sloupci), kterou můžete volně pohybovat. To vám dá adekvádní informaci o tom, jak je fotoaparát ve skutečnosti velký.

Po každém výběru fotoaparátů se vám zobrazí tedy nejen obrázky, ale i rozměry porovnávaných fotoaparátů. Nejlépe bude, když si stránky Camerasize.com zobrazíte a celou aplikaci vyzkoušíte.

 

Idan Shechter, tvůrce stránek Camerasize.com, vymyslel další stránky. Tentokrát si na nich nezobrazíte velikosti fotoaparátů, ale velikosti jejich snímačů. Stránky jsou vynikající pro všechny, kdo ještě nechápou rozdíly mezi snímači full-frame – APS-C – Four Thirds, nebo jinými. Celou aplikaci najdete na Cameraimagesensor.com.

Senzor Size

Na obrázku vidíte zobrazeny ve vzájemném měřítku senzory mobilního telefonu HTC One X, DSLR Canon EOS 5D Mark III a středoformátového fotoaparátu Pentax 645D.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)