Canon EOS M

Společnost Canon dnes oficiálně uvedla svůj první CSC fotoaparát Canon EOS M. Stalo se tak i přesto, že se Canon vloni v březnu ústy Rainera Fuehrese vyjádřil, že „Canon nemusí zavést kompaktní kamerový systém, protože společnost nemá problém prodávat své stávající kompaktní fotoaparáty a DSLR.“ Tomu ale nikdo nevěřil a tak světlo světa spatřil další model rodiny CSC. Dalo by se říci: konečně! Vždyť Canon je posledním z „velkých hráčů“, který ještě CSC fotoaparát neměl.

Canom EOS M je postaven na stejném CMOS snímači, jako nedávno uvedená DSLR Canon 650D. Snímač má tedy rozumné rozlišení 18 MPx. Ano, Canon M obsahuje snímač velikosti APS-C. Nový Canon M je určen pro všechny, kteří mají fotografování jako svou vášeň. Nabízí obrazovou kvalitu digitálních zrcadlovek, kreativní funkce a záznam videa ve FullHD, to vše v kompaktním, lehce ovladatelném fotoaparátu. Tělo fotoaparátu je vyrobeno z hořčíkové slitiny a bude se vyrábět v černé, lesklé bílé, stylově stříbrné a červené barvě.

Díky použití obrazového procesoru DIGIC 5 zachytíte barvy pleti v přirozených tónech, zatímco rychlá odezva spouště umožní zachytit akci ve zlomku vteřiny. Večerní atmosféru a náročné noční scény snadno zaznamenáte díky rozsahu citlivostí ISO 100 – 12.800 (lze rozšířit až na 25.600 ISO). Pro ostré snímky a profesionálně vypadající záběry dobře poslouží hybridní AF systém, pomocí kterého je ostření nesmírně rychlé a přesné.

Canon EOS M

Zadní Clear View LCD II s úhlopříčkou 3″  s vysokým rozlišením 104.000 bodů je dotykový. Fotoaparát tak lze ovládat pouhými dotyky prstu na displeji, k čemuž slouží ikony, značící určitou funkci. Na těle samotném moc ovládacích prvků nenajdete. Fotoaparát Canon EOS M je vybaven novým bajonetem pro uchycení objektivů Canon EF-M. K tomuto bajonetu lze přes redukci EF-EOS M připevnit jakýkoliv objektiv z rodiny Canon EF.

Když potřebujete více, než „jen“ statický snímek, stačí přepnout fotoaparát do režimu Video. Nahrávky můžete pořizovat ve FullHD rozlišení 1920 x 1080 při 30, 25 nebo 24 fps se stereo zvukem.

K novému CSC Canon EOS M jsou zatím k dispozici dva nové objektivy: standartní zoom Canon EF-M 18-55/3,5-5,6 IS STM a „palačinka“ Canon EF-M 22/2 STM. Krom dvou nových objektivů uvedl Canon i nový blesk Canon Speedlite 90EX se směrným číslem 9 s podporou širokoúhlých objektivů. Fotoaparát disponuje i funkcí bezdrátového odpalování systémových blesků.

Na stránkách výrobce si můžete prostudovat technickou specifikaci a zde jsou k dispozici i ukázkové fotografie a videa.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *