Čvc 272012
 
cfa_xqd

Neuplynul ani rok, kdy světlo světa spatřily paměťové karty XQD, ještě nestačili zareagovat na tuto skutečnost všichni výrobci paměťových karet, a už tady máme specifikaci 2.0. Vlastně jedniným výrobcem těchto karet je Sony a jediným fotoaparátem, ve kterém tyto karty v současnosti lze použít, je Nikon D4.

 

CompactFlash Association (CFA) oznámila vývoj nové specifikace XQD paměťových karet s přenosovou rychlostí dat až 1000 MB/s. XQD 2.0 karty budou používat stejný konektor, jako XQD 1.0, takže zpětná kompatibilita je zaručena. Rozměrově budou karty XQD 2.0 stejné, jako XQD 1.0, jen tloušťka karet se ztenčí o 0,2 mm. Není nezajímavé, že se na vývoji karet XQD 2.0 finančně podílí společnost Sony Corporation.

Nová specifikace bude obsahovat VPG funkci (Video Performance Guarantee – garantovaný výkon videa) s použitím profilů, které podporují středoformátové fotoaparáty – ProResTM, DPXTM a DNXhdTM. CFA plánuje, že by nové karty měly být k dispozici v druhém pololetí tohoto roku.

cfa_xqd

 

Co jsou karty XQD si můžete přečíst v předešlém článku.

Další články o XQD kartách:

Více informací najdete na stránkách CFA.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)