Srp 212012
 

Společnost Olympus vydala malou tiskovou informaci o možném nástupci poslední digitální zrcadlovky Olympus E-5. Šéf plánování Olympus Imaging, pan Akira Watanabe, totiž na malé tiskové konferenci, která se konala v obchodním centru poblíž letiště ve Frankfurtu, sdělil novinářům, že Olympus vyvíjí zcela nové tělo, které bude umět pracovat s objektivy „velkého“ E-systému z řady Top Profi. Jako příklad Watanabe uvedl objektiv Zuiko Digital 90-250mm/f2,8.

 

Watanabe neprozradil, zda to bude plnohodnotná digitální zrcadlova, nebo další CSC fotoaparát. Pouze uvedl, že nové tělo bude plně kompatibilní se stávající řadou Top Profi objektivů z „velkého“ E-systému. Kompatibilita se týká hlavně zaostřování. Tyto objektivy po nasazení na fotoaparát Olympus E-M5 totiž ztratily jednu ze svých velkých výhod, a to rychlost zaostřování. To by se mělo s novým tělem rapidně zlepšit. Watanabe dále uvedl, že Olympus vyslyšel „hlas lidu“ a vyhoví tím uživatelům, kteří chtějí používat právě tyto objektivy.

 

Olympus tímto prohlášením zase trochu rozvířil prázdninové stojaté vody. Co ale Olympus skutečně vyvíjí se dovíme až na výstavě Photokina, která se bude konat 18.-23. září 2012.

 

  One Response to “Nástupce Olympusu E-5 už na Photokině?”

  1. Vsadím se, že pude o bezzrdcadlovku s 16Mb čipem, pětiosým stabilizátorem, nepřekonatelným autofokusem a stejným čipem, nebo ještě rychlejším jak u OM-D.
    Dám na to boty !!!!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)