Zář 032012
 
Hoya UV/IR Cut

Společnost HOYA uvádí na trh nový filtr s označením UV & IR Cut. Filt má snížit negativní vliv ultrafialového a infračerveného záření na kvalitu digitální fotografie. Tento filtr může být použit ke snížení negativních ůčinků atmosférického oparu. Má větší účinnost, než standatní UV filtr, dá ostřejší obraz s větší hloubkou a jemnější a bohatší škálu barevných tónů.

 

HOYA uvádí nový filtr, který kromě ultrafialového záření dokáže odfiltrovat i záření infračervené. Filtr má schopnost odfiltrovat UV záření pod 390 nm a IR záření nad 700 nm. Filtrem tedy projdou jen paprsky ve viditelném spektru. To je velmi důležité, neboť CCD a CMOS senzory jsou extrémně citlivé na oba typy záření těsně mimo viditelné spektrum, což má negativní vliv na kvalitu obrazu. Při použití tohoto filtru můžeme dostat jasnější a ostřejší fotografie, pořizované v exteriérech. Filtr sníží i účinky atmosférického oparu ještě lépe, než standartní UV filtry.

Hoya UV/IR Cut
Filtry budou k dispozici v průměrech 49 až 82 mm v ceně od 84,99 liber. Více informací najdete na www.intro2020.co.uk.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)