Zář 132012
 

Společnost Nikon dnes uvedla dlouho očekávanou novinku, digitální zrcadlovku Nikon D600, která je nejmenší a nejlehčí DSLR z produikce Nikonu. Fotoaparát je vybaven full-frame CMOS snímačem s rozlišením 24 MPx, 39-bodým autofokusem, 3,2″ velkým LCD displejem, který má rozlišení 921.000 bodů. Fotoaparát se bude prodávat za doporučenou maloobchodní cenu 2.099 dolarů. Fotoaparát se vyznačuje kompaktním ergonomickým designem a pokročilými funkcemi známé z profesionální digitální zrcadlovky Nikon D800 a D4.

 

Nový Nikon D600 je osazen novým CMOS snímačem s rozlišením 24,3 MPx. Snímač je velikosti full-frame (u Nikonu tedy nese označení FX) a poskytuje vynikající reprodukci detailů a široký tonální rozsah. Rozsah ISO je možný od 100 do 6400, citlivost snímače lze ještě rozšířit od 50 – 25 600 ISO. Nikon D600 je vybaven moderním obrazovým procesorem pro zpracování obrazu EXPEED 3, který je osazen ve fotoaparátu Nikon D4. To umožní fotoaparátu zpracovat velké množství dat, aniž by se snížila jeho rychlost a kvalita obrazu.

V novém Nikon D600 je použit 39-bodový autofokusový modul Multi-CAM4800, který zaručuje přesné a rychlé zaostření. Tento modul, který rovněž najdeme ve fotoaparátu Nikon D4, umožní fotografovi vybrat pro zaostření jeden, nebo sadu 9, 21 nebo všech 39 bodů.

 

Nikon D600 vychází ze svého předchůdce Nikon D800, ze kterého si vzal mnoho funkcí, potřebných pro fotografy, kteří by rádi filmovali. Fotoaparát nabízí možnost natáčení videosekvencí v rozlišení Full-HD  (1080p). Maximální délka záznamu je, jak už je v naší eurozóně zvykem, 29 minut a 59 vteřin. Rozlišení Full-HD je k dispozici jak ve formátu FX, tak i ve formátu DX. Navíc je Nikon D600 schopen posílat nekomprimované video v reálném čase na externí nahrávací zařízení.

Tělo fotoaparátu Nikon D600 je lehké a odolné, je vybaveno předním i zadním krytem, které jsou zhotoveny z hořčíkové slitiny. Nový model je také utěsněn proti vlhkosti a prachu. I přes svou robustnost váží pouze 790 gramů (bez baterie). Fotoaparát je vybaven dvěma sloty pro karty SD (SDXC a UHS-I). Optický hledáček zajišťuje téměř 100% zobrazení snímané scény a má zvětšení 0,7x (s objektivem 50mm/f1.4 při zaostření na nekonečno).

Fotoaparát má vestavěny různé kreativní nástroje, jako je např. HDR funkce, různé efektové filtry, korekce efektu červených očí, D-lighting, a spoustu dalších. Zajímavou funkcí je funkce Time-Lapse, která umožňuje spustit spoušť v předem nastavených intervalech. Ušetříte tak za programovatelnou kabelovou, či bezdrátovou spoušť.

K fotoaparátu Nikon D600 je samozřejmě možné pořídit mnoho příslušenství. Multifunkční Battery Pack MB-D14 umožní použít různé typy baterií a je vybaven tlačítkem spouště a rollery. Fotoaparát je kompatibilní se systémem kreativního osvětlení (CLS).

Nový Nikon D600 bude k dispozici od 18.září 2012. Kompletní technickou specifikaci najdete na stránkách společnosti Nikon.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)