Zář 192012
 

Společnost Hasselblad je dalším z řady výrobců, kteří se vrhli na výrobu bez-zrcadlovkových fotoaparátů. Nový CSC fotoaparát se bude jmenovat Hasselblad Lunar. Bajonet pro uchycení objektivů bude Sony E-Mount. Není se co divit, obě společnosti totiž vydaly prohlášení, ve kterém oznámily vzájemné partnerství. Společnými silami hodlají vyvíjet nové typy digitálních fotoaparátů a Lunar má být první vlaštovkou této spolupráce.

 

Ale zpět k Lunaru. Tento CSC fotoaparát bude využívat technologie použité v Sony NEX-7, včetně CMOS snímače s rozlišením 24,3 MPx, OLED True Finder EVF hledáčku a navigačního systému TriNavi.

Luca Alessandrini, Business Development manager firmy Hasselblad, říká: „Lunar je oslava zakladetele firmy Victora Hasselblada a jeho vášně pro fotografování. Vyvinuli jsme tento model tradičním způsobem, s použitím dřevěných prototypů, aby jsme zajistili vynikající ergonomii a funkčnost. Lunar je fotoaparát pro skutečné fotografy a nadšence, kteří aspirují na fotografování s Hasselbladem. Lunar, který může být používán v plně automatickém, nebo manuálním režimu, byl navržen tak, aby jeho používání bylo jednoduché a snadné. Poprvé byly použity materiály, jako jsou uhlíková vlákna, titan, dřevo, kůže a drahé kovy, včetně zlata. Lunar bude k dispozici v prvním čtvrtletí roku 2013. K paletě standartních modelů bude možné si objednat i modely vyrobené z drahých materiálů„.

Hasselblad LunarHasselblad LunarHasselblad Lunar

V roce 1962 vzal astronaut Walter Schirra do vesmíru svůj vlastní Hasselblad. Byl to legendární typ 500C. Od té doby uběhlo 50 let, což inspirovalo Hasselblad dát novému CSC fotoaparátu náze Lunar.

Tento krasavec už podle prvních obrázků nadchne srdce každého fotografa. Ovšem nejásejte předčasně, Hasselblad se neinspiroval ve vesmíru jen názvem, ale určil i astronomickou cenu. Lunar bude stát cca 5.000 EUR (6.500 USD), což bude zcela jistě mimo možnosti Hasselbladu chtivých fotoamatérů.

Více si o Hasselblad Lunar můžete přečíst na stránkách Hasselbladu (stránky se pomalu načítají).

 

  One Response to “Hasselblad oznámil vývoj CSC fotoaparátu”

  1. […] že hodlá úvést na trh svůj CSC fotoaparát s historicky podloženým jménem Lunar (článek zde). Novináři, kteří měli možnost si Lunar osahat, se však k fotoaparátu nevyjadřovali nijak […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)