Říj 022012
 

Po několika měsících spekulací a mlžení ze strany Olympusu se konečně potvrdilo, že společnosti Olympus a Sony uzavřeli partnerskou dohodu. Společnost Sony odkoupila od Olympusu 21,2 mil. akcií v hodnotě 642 miliónů dolarů, čímž se stala s 11,28% největším akcionářem. Dohoda nepředstavuje zánik Olympusu ani fůzi. Jde jen o spolupráci a výměnu technologií. Předseda Olympusu Hiroyuki Sasa v prohlášení vysvětluje, že v oblasti digitálních fotoaparátů budou obě společnosti usilovat o dosažení spolupráce způsobem, který bude dále zvyšovat konkurenceschopnost obou společností.

 

Bohužel nic není jako dřív a Olympus už nebude 100% Olympusem. Co to přinese do budoucna? Těžko říct. Společnost Sony má velký zájem o oblast zdravotnického zařízení, ve které Olympus kraluje, a také o objektivy Olympus Zuiko Digital. Naopak Olympus získá od Sony skvělé CMOS snímače.

 

Je tohle budoucnost Olympusu?

Je tohle budoucnost Olympusu?

 

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst na stránkách společnosti Sony.

 

  One Response to “Olympus a Sony potvrdily partnerství”

  1. ono je toho víc, pětiosý snímač – ol, full fram – son,
    doufám, že z toho vyleze velice slušný ,,kočkopes,, a doufám, že se mi moje E-3 rozpadne až ten kříženec vyjde na světlo světa, jako zuika a lepší snímač …..
    Neříkám, že ten v OM-D je špatný, výborný kousek a prý od soňáků, ale prý …..

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)