Lis 282012
 

Společnost Jackar Optical z Hong Kongu oznámila, že hodlá vyrábět objektiv s pevným ohniskem a manuálním ostřením. Má se jednat o Jackar Snapshooter 34 mm f/1.8, který bude k dispozici pro bajonet Micro Four Thirds a Sony NEX. Společnost Jackar se specializuje na výrobu konvertorů pro fotoaparáty a kamery.

 

Výrobce použil hladký chod clonového kroužku, tedy bez aretace polohy, což je ideální nejen pro fotografování, ale i natáčení videa. Zároveň výrobce slibuje dlouhou životnost, což má zaručit to, že tubus objektivu je vyroben výhradně z kovových slitin. I přesto se podařilo udržet nízkou váhu objektivu, pouhých 145 gramů při rozměrech 48 x 53 mm.

Objektiv Jackar Snapshooter 34 mm f/1.8 má, jak už název napovídá, ohniskovou vzdálenost 34 milimetrů. Na fotoaparátech standartu Micro Four Thirds však bude ohnisková vzdálenost 68 mm a na fotoaparátech Sony NEX 51 mm.

Objektiv Jackar Snapshooter 34 mm f/1.8 se bude prodávat v sadě s koženým pouzdrem (údajně pravá kůže), sluneční clonou, balónkem na ofukování, lens penem a ubrouskem na čištění. To celé bude zabalené do pěkné, uvnitř vypolstrované krabice, a naši peněženku to odlehčí o 190 USD. Cena ovšem již zahrnuje vánoční bonus – dopravu do každého kouta světa. Ale tato akce je časově omezena. O optických kvalitách objektivu lze zatím jen spekulovat.

Jackar Snapshooter 34 mm f/1.8
Jackar Snapshotter 34mm/1.8

Technická specifikace:

  • ohnisková vzdálenost – 34 mm
  • minimální clonové číslo – f/1.8
  • hmotnost – 145 gramů
  • rozměry – 48 x 53 mm
  • závit pro filtry – 37 mm

Více na stránkách výrobce.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)