Pozor na falešné karty SanDisk

Server PetaPixel upozornil na výskyt falešných paměťových karet značky SanDisk ve skladech internetového obchodu Amazon. PetaPixel v jednom svém starším článku dokonce tvrdí, že jedna ze tří karet SanDisk je padělek. PetaPixel ve svém článku o falešných kartách vychází z osobních zkušeností Damiena Douxchampse, který celý problém popsal na svém blogu. Ten si v listopadu letošního roku zakoupil 4 paměťovoé karty SanDisk Extreme CF 16GB (přenosová rychlost 60MB/s). Jelikož se mu karty zdály být pomalé, podrobil je malému testu.

Výsledek ho nemile překvapil, tyto karty byly pomalejší, než jeho staré CF karty SanDisk Extreme IV (přenosová rychlost 45MB/s). Samozřejmě si karty důkladně prohlédl a zjistil několik drobných rozdílů mezi originálem a padělkem. Rozdílů, kterých si při běžném používání karet nevšimnete. Koho by to taky napadlo.

Balení karet je trochu odlišné, ale toho si nevšimnete, budete to považovat za inovaci designu krabičky. Rozdíly jsou v detailech. Obrázek na padělané krabici není kvalitní, chybějí ochranné symboly, různě tvarovaná nálepka na zadní straně krabičky, špatně otevíratelný blistr, odlišné sériové čísla. Všechny rozdíly Damien popisuje na svém blogu – viz odkaz níže.

 

Vlevo padělek, vpravo originál.

 

Vlevo padělek, vpravo originál. Padělky nemají za označením přenosové rychlosti (60 MB/s) za "s" hvězdičku.

 

Zboží zakoupené přes Amazon.com lze sice reklamovat, nicméně náklady na vyřízení reklamace mohou převýšit cenu zboží zakoupeného v našich obchodech, ať už kamenných, nebo internetových. Proto si vždy důkladně rozmyslete, zda se vám těch pár ušetřených korun opravdu vyplatí.

Článek na PetaPixel zde. Blog a článek Damiena Douxchampse zde.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *