Led 032013
 

Internetový magazín Dpreview.com vyhlásil před vánočními svátky pro své čtenáře anketu, v níž mohli hlasovat pro nejlepší fotoaparát roku 2012. Loňský rok byl celkem úrodný, co se novinek týče. Všichni hlavní výrobci fototechniky uvedli na trh nějakou novinku.

 

 

Nikon přišel se svým 36MPX modelem D800, Olympus uvedl na začátku roku svůj ambiciózní Olympus OM-D/E-M5, Fujifilm uvedla své bezzrcadlovky Fujifilm X-Pro 1 a X-E1. Sony také nezůstal pozadu a uvedl zrcadlovky Sony SLT-A57 a Sony SLT-A99, novinky řady NEX nevyjímaje.

U Canon také nezaháleli a vytasili se s dlouho očekávanou digitální zrcadlovkou Canon EOS 5D Mark III a ke konci roku uvedli Canon EOS 6D. Pentax inovoval svůj oblíbený model Pentax K-5, z čehož vsešel model Pentax K5 II a Pentax K-5 IIS. Také uvedl svůj první fotoaparát třídy mirrorless, tedy bezzrcadlovku Pentax K-01.

V anketě hlasovalo téměř 15.000 čtenářů. První tři fotoaparáty jsou tedy tyto:

 

Třetí místo: Canon EOS 5D Mark III
Canon EOS 5D Mark III

Canon EOS 5D Mark III

 

Druhé místo: Nikon D800/800E
Nikon D800

Nikon D800

 

První místo: Olympus OM-D/E-M5

Olympus OM-D/E-M5

Olympus OM-D/E-M5

 

Nutno ale podotknout, že Olympus OM-D/E-M5 zvítězil v anketě jen o pár hlasů před Nikonem D800. I tak je to pro Olympus velká pocta.

Článek a ilustrační fotografie byly převzaty z Dpreviw.com.

 

  2 komentáře to “Nejlepší fotoaparát podle čtenářů Dpreview”

  1. Zdenku,

    aj na tomto servri vyhral Olympus 🙂

    http://www.sansmirror.com/newsviews/sansmirror-serious-camera.html

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)