Led 072013
 

Canon PowerShot N je nový, velmi neobvyklý, kompaktní fotoaparát od společnosti Canon. Fotoaparát vyniká neobvyklým designem, který, dle soudu výrobce, poskytuje ještě větší flexibilitu a kreativitu při fotografování. Fotoaparát má čtvercový tvar a jeho tělo je kovové. Canon PowerShot N je osazen 12 MPx CMOS snímačem a umožňuje okamžité sdílení fotografií prostřednictvím sociálních sítí. Nový „Creative Shot“ režim automaticky poskytuje sadu kreativních řešení pro každý snímek. Canon PowerShot N funguje perfektně se smartphony a je určen pro snadné sdílení fotografií a videa přes Wi-Fi téměř okamžitě po jejich vytvoření.

 

S novým Creative Shot režimem, bude každý uživatel moci překvapit své přátele a sdílet s nimi jedinečné fotky, které budou ilustrovat zcela novou perspektivu. Při fotografování v Creative Shot režimu fotoaparát Canon PowerShot N analyzuje scénu a určí, které z dostupných řešení a kreativní funkce mohou pomoci zlepšit expozici. Ostatní proměnné, jako je kompozice, expozice, vyvážení bílé, gradace a kontrastu jsou analyzovány v předstihu a nabídnou 5 automaticky generovaných alternativních verzí původního obrazu, který lze okamžitě zvolit pomocí příslušného tlačítka. Původní, nezměněný soubor je ale také zachován.

Objektiv má ohniskovou vzdálenost 5 – 40 mm (28 – 224 mm EQ 35 mm). Pomocí technologie ZoomPlus se dá dosáhnout přiblížení až 16x. Inteligentní IS automaticky potlačuje vliv otřesů na fotoaparát.  Technologie Wi-Fi umožňuje snadné připojení k bezdrátovým sítím, tiskárnám, počítačům a přenosným zařízením.

Zásluhou dvousměrných kroužků zoomu a snímání na objektivu, které zahrnují ovládací prvky pro zoom i závěrku, můžete fotoaparát používat v libovolné poloze. Výklopný kapacitní dotykový displej s úhlopříčkou 7,1 cm (2,8″) umožňuje snadné fotografování z neobvyklých nebo obtížně dosažitelných úhlů a jednoduché a intuitivní dotykové ovládání.

Pořizujte pohodlně skvělé fotografie nebo filmy pomocí režimu Smart Auto, který zvolí optimální nastavení z 58 možností (21 pro filmování). Funkce Hybrid Auto umožňuje pořizovat fotografie pomocí režimu Smart Auto a také vytváří čtyřsekundové filmové klipy před pořízením každého snímku, které spojuje do zábavného filmu v rozlišení HD (720p).

Pokročilé zpracování procesorem DIGIC 5 a 12,1megapixelový snímač CMOS s vysokou citlivostí poskytují vynikající kvalitu snímků ve všech situacích. Použijte tlačítko „film“ k okamžitému nahrávání filmů v úžasném rozlišení Full HD (1080p), zatímco inteligentní IS zachová stabilitu záznamu.

Fotoaparátek Canon PowerShot N bude kdispozici od dubna 2013 za cenu 269 liber nebo 299,99 USD. Vyrábět se bude v černém, nebo bílém provedení.

Zdroj: Canon.

Konečně fotoaprát, který umi za uživatele i komponovat. To co se mistři fotografie učí dlouhá léta, najdete v této malé krabičce, které výrobce říká fotoaparát. No, říká se: „Čím větší kravina, tím líp se to prodá“.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)