Led 092013
 

Společnost Olympus se předvedla na veletrhu CES@PMA v Las Vegas celkem se šesti novinkami. Tři ultrazoomy řady Traveller – modely Stylus SZ-15, SZ-16 a SH-50, dva odolné kompakty řady Tough: TG-630 a TG-830, a nakonec nástupce skvělého odolného kompaktního fotoaparátu Tough TG-2.

 

Olympus Stylus SZ-16: Jedna z velkých výhod 24x optického zoomu modelu s rozsahem 25 až 600 mm (EQ 35 mm) je možnost focení makro záběrů ve zlomku vteřiny, aniž byste se museli k objektu přibližovat, nebo se zdržovat výměnou objektivu. Všechny tři nové modely řady Traveller jsou vybaveny vysokým optickým výkonem. Navíc všechny nabízí tzv. Tele-makro a Super-resolution Zoom, který násobí dvakrát základní optická ohniska objektivu. Celkové přiblížení se tak vyšplhá na celých 48x zoom. S funkcí Tele-makro dokážete zachytit drobné detail s ohniskem 600mm ze vzdálenosti 40cm. Snadno tak docílíte měkce rozostřeného pozadí a přitom se z dostatečné vzdálenosti nemusíte obávat, že byste snímaný objekt, např. hmyz, rušili svoji blízkostí. Díky vysoce citlivému podsvícenému CMOS senzoru a rychlému procesoru poskytuje SZ-16 jedinečné fotografie i vide záběry. Ty natáčí ve Full HD rozlišení. Máte-li rádi zpomalené záběry rychlých akcí, využijete jistě režim slow-motion a možnost natáčení videa při frekvenci 120s/s. Mezi další chytré funkce patří např. Smart Panorama nebo Fotografie s video klipem. Pořízené fotografie můžete dokonce sdílet bezdrátově s pomocí paměťové karty FlashAir™.

Šest novinek od Olympusu

Olympus Stylus SZ-15: Kompaktní fotoaparát tak malých rozměrů, jakými oplývá SZ-15 přece nemůže mít 24x optický zoom. Většina takto malých kompaktů se chlubí výrazně menším přiblížením, ale SZ-15 skutečně 24x zoom nabízí. 16 megapixelový snímač produkuje velmi kvalitní fotografie i video záběry. S funkcí Super-resolution Zoom lze dokonce ohnisko objektivu zdvojnásobit a docílit tak 48x přiblížení bez viditelné ztráty kvality obrazu. Jednou z úchvatných funkcí SZ-15 je Tele makro režim. Většina fotoaparátů s makro režimem dokáže fotit jen z velmi krátké vzdálenosti, čímž focený objekt zastíní, nebo jej dokonce vyplaší. S tele makro funkcí lze fotit z větší vzdálenosti při zachování extrémních detailů. Fotit lze ze 40cm při ohnisku 600mm. Pokud byste měli strach, že vaše fotky budou rozostřené, pusťte obavy k vodě. O stabilní a ostré fotky se postará duální stabilizátor obrazu. Samozřejmostí jsou magické kreativní filtry a schopnost natáčet video v HD rozlišení.

Olympus Stylus SZ-16

Olympus Stylus SZ-16

 

Olympus Stylus Tough TG-830 a Tough TG-630 jsou dva nové přírůstky do řady vodotěsných kompaktních fotoaparátů  Tough. TG-830 je tlakuvzdorný do hmotnosti 100 kg, vodotěsný do 10 metrů, nárazuvzdorný pro pády z výšky 2,1 m a mrazuvzdorný do -10°C. Samozřejmě kromě toho i skvěle fotí. V některých ohledech TG-830 dokonce předhání vlajkovou loď TG-2. Konkrétně ve svých video schopnostech. Dokáže nahrávat videa ve formátu Full HD 1080/30p, ale také ve Full HD 1080/60i. Případně vám dokáže nabídnout focení s natáčením současně – to díky funkci Multi Recording, během které natočíte nejen Full HD videa, ale kdykoli si zamanete, zachytíte stisknutím spouště i fotky v plném rozlišení 16 megapixelů. Máte-li v oblibě rychlé akce promítané zpomaleně, tak aby vyniknul každý detail pohybového děje, pak jistě využijete funkci slow-motion a natáčení při frekvenci 120s/s (HD) nebo 240s/s. Ať už zvolíte kterýkoli z formátů, GPS a elektronický kompas automaticky přiřadí ke každému videu a fotce polohu jejích pořízeni. I pro TG-830 je k dispozici volitelné podvodní pouzdro vodotěsné do 45 metrů.

TG-630 je cenově nejdostupnější model. Kombinuje odolnost řady TOUGH s kreativitou řady Traveller. Jako ostatní odolné modely, je i TG-630 osazen iHS technologií s kvalitním senzorem i obrazovým procesorem. Jak fotky, tak videa můžete oživit uměleckými filtry, kterých je v TG-630 celkem 11 na výběr. Díky Wi-Fi paměťovým kartám FlashAir™ pak fotky snadno přenesete do chytrého telefonu nebo tabletu a dál je pošlete např. na sociální sítě nebo do mailu. Máte-li v oblibě rychlé akce promítané zpomaleně, tak aby vyniknul každý detail pohybového děje, pak jistě využijete funkci slow-motion a natáčení při frekvenci 240s/s. Samnozřejmě TG-630 dokáže natáčet i standardní 1080 Full HD video záběry. Univerzální rozsah ohnisek 5 násobného optického zoomu poskytuje majitelům naprosto univerzální využití. S funkcí Super-resolution zoom lze toto ohnisko ještě 2x znásobit a dosáhnout tak celkem 10násobného zoomu, bez viditelné ztráty kvality obrazu.

Olympus Stylus Tough TG-830 a Olympus Stylus Tough TG-630

Olympus Stylus Tough TG-830 a Olympus Stylus Tough TG-630

 

Olympus Traveller SH-50 má spoustu unikátních funkcí, ale jedna z nich nad ostatními vyčnívá. Je to unikátní systém stabilizace obrazu. Zatímco většina fotoaparátů kompenzuje stranové naklánění fotoaparátu, 3-osý stabilizátor je schopen kompenzovat také rotaci fotoaparátu kolem své vlastní osy. Hybridní 5-ti osý video stabilizátor je ještě sofistikovanější. Používá kombinaci výkonných mechanických a digitálních stabilizátorů pro zachycení otřesů a chvění fotoaparátu ve všech 5 směrech. Mechanický stabilizátor kompenzuje pohyby rotační ve všech třech osách, zatímco digitální stabilizace, která se odehrává na snímači, kompenzuje vertikální a horizontální pohyby přístroje. Hybridní 5-ti osý video stabilizátor je natolik stabilní, že s ním můžete natáčet i za chůze. SH-50 se pyšní také technologií iHS – kombinace nejnovějšího procesoru TruePic VI a 16 megapixelového podsvíceného CMOS senzoru. Výsledkem jsou výrazně kvalitnější fotografie pořízené za nedostatečného světla. SH-50 vám nabízí hned několik video formátů: 1080 Full 60i HD, 1080 Full 30p HD nebo vysokorychlostní video s frekvencí 240s/s. 1080 Full 60i HD je vhodné pro dokonale čistá videa s plným rozlišením, zatímco 1080 Full 30p HD je lepší, pokud byste z videa chtěli dodatečně vytáhnout pár skvělých fotografií.

Olympus Traveller SH-50

Olympus Traveller SH-50

 

Olympus STYLUS TG-2: Pokud vždy raději zvolíte drsné akce před relaxací a častěji říkáte “jdu do toho”, než “možná”, pak právě pro vás je zde nekompromisní fotoaparát STYLUS TG-2. Tento kompaktní zázrak produkuje prvotřídní HD videa a fotky za všech situací – od 15 metrů pod hladinou, přes adrenalinové zimní sporty, až po detailní záběry přírodního světa. Klíčem k úspěchu je super světelný objektiv 1:2.0 s ohniskem 25-100 mm (EQ 35 mm). Kvalitní fotky by nebyla ani bez technologie his, která kombinuje vysoce výkonný procesor TruePic VI a 12 megapixelový podsvícený CMOS senzor. S modelem TG-2 si zamilujete svět makro fotografie. Navíc dokážete s funkcí Super-resolution zoom digitálně znásobit optický zoom 4x nebo 8x bez viditelné ztráty kvality obrazu. Na rozdíl od konkurenčních makro režimů, dokáže Olympus makro funkce fotografovat ze vzdálenosti jen 1cm a přitom měnit ohnisko od 30 do 200mm*, čímž dosáhnete téměř mikroskopického zvětšení extrémních detail s perfektně rozostřeným pozadím. TG-2 má ještě jedno eso v rukávu – tím je manuální nastavení clony v režimu priority clona (A). Hodí se především při focení portrétů, kdy chcete záměrně rozostřit pozadí za objektem, či naopak pro focení krajinek, kde naopak potřebujete mít vše dokonale ostré. Díky Wi-Fi paměťovým kartám FlashAir™ pak fotky snadno přenesete do chytrého telefonu nebo tabletu a dál je pošlete např. na sociální sítě nebo do mailu.

Olympus STYLUS TG-2

Olympus STYLUS TG-2


Více na stránkách společnosti Olympus.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)