Led 152013
 

Víte, co je a k čemu se používá telekonvertor? Telekonvertor je redukce, která se vkládá mezi tělo fotoaparátu a objektiv a prodlouží vám ohniskovou vzdálenost. Např. Teleconverter TC-20E III od Nikonu prodlouží ohnisko 2x. Telekonvertory však mají tu nepříjemnou vlastnost, že vám zároveň sníží světelnost objektivu a zhorší kresbu. Co by jste ale řekli redukci, která nejenže ohniskovou vzdálenost sníží, ale dokonce udělá z vašeho světelného objektivu ještě světelnější? To právě umí tato redukce s trochu zavádějícím názvem Speed Booster.

Společnost Caldwell Photographics vyrábí pod značkou Metabones speciální příslušenství pro fotografický průmysl. Nyní tato společnost uvádí na trh speciální redukci Speed Booster pro fotoaparáty typu mirrorless Sony NEX a pro bajonet Micro Four Thirds (bajonet Fujifilm X je také v plánu), na kterou lze nasadit objektivy Canon EF a Nikon F. Redukce pro další objektivy Leica-R, Contarex, Contax C/Y a Alpa jsou také v plánu. Tato redukce umí snížit ohniskovou vzdálenost 0,71x a zvýšit světelnost objektivu o 1EV. Např. objektiv Canon EF 85mm/f1,2L II se změní na 59mm/f0,9.

Speed Booster je také vhodný pro ultra-širokoúhlé objektivy, určené pro full-frame fotoaparáty. Optika redukce se skládá ze 4 členů, které jsou roděleny do 4 skupin. Redukce pro Sony NEX a objektivy Canon EF (ne EF-S) je již k dispozici. Redukce podporuje automatickou clonu, stabilizaci objektivu i EXIF data u objektivů vyrobených po roce 2006. Cena redukce je stanovena na 599 USD plus poštovné a daň.

Speed Booster

Více se můžete o této redukci dočíst na stránkách Metabones.com.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)