Čtyři novinky Olympusu

Společnost Olympus dnes oznámila, že uvádí na trh čtyři nové produkty. Prvním z nich je profesionální kompaktní fotoaparát Olympus STYLUS XZ-10, což je „odlehčená“ verze nedávné novinky Olympus STYLUS XZ-2. Dalšími novinkami jsou dva nové kompakty, které náležejí do nové generace fotoaparátů řady STYLUS Smart. Jedná se o modely VR-370 a VG-180. Další novinkou je objektiv pro Micro FT fotoaparáty PEN a OM-D – M.ZUIKO DIGITAL ED 75-300mm 1:4,8-6,7 II. Je to nová verze staršího modelu objektivu se stejným rozsahem ohniskových vzdáleností i stejnou světelností, ale s podstatně nižší cenou.

 

Tisková zpráva 30.1.2013

Olympus představuje super lehkou verzi vlajkové řady kompaktních fotoaparátů XZ
Náročnější fotografové, kteří hledají malý, kapesní a přitom vyspělý fotoaparát, mají nově v nabídce ultra kompaktní model z řady Olympus STYLUS XZ. Řada XZ je s novým fotoaparátem STYLUS XZ-10 mnohem silnější. XZ-10 je podle XZ standardu velmi štíhlý a také lehký fotoaparát. Zároveň se jedná o přístroj velmi technologicky vyspělý, který hostí celou řadu funkcí, jimiž se chlubí vlajková loď STYLUS XZ-2. Nabízí super světelný zoomový objektiv f1.8, profesionální manuální nastavení, citlivost ISO 6400, 12 megapixelový backlit CMOS senzor a výkonný obrazový processor TruePic VI, který lze nalézt také v tak prvotřídním přístroji, jakým je bezesporu Olympus OM-D. Objektiv poskytuje širokoúhlé ohnisko 26mm* a celkem 5x optický zoom s excelentní světelností f2.7 na dlouhém konci ohniskových vzdáleností. XZ-10 se navíc chlubí také několika novinkami, dříve na XZ modelech nevídané. Například vysokorychlostním HD videem s frekvencí 120s/s. Nebo kreativním režimem nazvaným Photo story, se kterým zachytíte několik záběrů do stylově uspořádané fotografické koláže. Navíc můžete fotky v koláži zachytit s pomocí některého z mnoha uměleckých filtrů, které jsou kdykoli připraveny k použití. Fotoaparát XZ-10 je ideálním spojením optické dokonalosti s kapesními rozměry a užitnou hodnotou, kterou tento fotoaparát představuje.

Olympus STYLUS XZ-10

Olympus STYLUS XZ-10

 

Štíhlé duo hostí jedinečné technologie kompaktních objektivů Olympus
Kde získat výkonný a všestranný fotoaparát, který dobře vypadá a vejde se do každé kapsy? Odpovědí je nová generace štíhlých a elegantních fotoaparátů STYLUS Smart Olympus: modely VR-370 a VG-180. Stylový VR-370 vypadá jako ideální snadno ovladatelný kompakt pro rychlé a nenáročné focení. Avšak díky svému objektivu s 12.5x optickým zoomem a super širokoúhlým schopnostem přináší mnohem víc. Objektivem s takovými vlastnostmi zachytíte lepší snímky a HD videa, protože se do záběru vejde více objektů a také je dokážete více přiblížit. Duální stabilizátor obrazu vylučuje rozostření záběru. Speciálních efektů docílíte použitím některého z deseti magických filtrů. Okouzlující kompakt VG-180 se dodává s objektivem vybaveným 5x optickým zoomem. Další skvělé prvky zahrnují CCD snímač s 16ti megapixely, devět magických filtrů pro fotografie a režim i-Auto, který rozlišuje různé typy scén a automaticky zvolí nejlepší nastavení pro váš snímek. Fotografování s našimi kompakty řady Smart je naprosto jednoduché.

Olympus STYLUS Smart VR-370 (vlevo) a Olympus STYLUS Smart VG-180

Olympus STYLUS Smart VR-370 (vlevo) a Olympus STYLUS Smart VG-180

 

Ať žije tele-zoom! Přivítejte novou verzi objektivu M.ZUIKO DIGITAL ED 75-300mm 1:4.8-6.7 II
Ohniskový rozsah tohoto Micro 4/3 super-teleobjektivu (ekvivalent ohnisek přepočtený na kinofilm je 150-600mm) hovoří sám za sebe – dostanete se s ním tak i k velmi vzdáleným objektům. To ale není zdaleka vše: jedná se o velmi kompaktní a lehký objektiv s novým designem. Zaostřovací systém je extrémně rychlý a tichý díky technologii MSC (Movie and Still Compatible). Proto je objektiv vhodný také pro natáčení video záběrů. Je vybaven vysoce rychlým AF systémem. Použité čočky mají novou povrchovou úpravu – ZERO coating, která efektivně eliminuje vznik odlesků a duchů a to i za přímého protisvětla.

M.ZUIKO ED 75-300mm 1:4.8-6.7 II

M.ZUIKO ED 75-300mm 1:4.8-6.7 II

 

Více na stránkách společnosti Olympus.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *