Úno 252013
 

320 gigapixelová panoramatická fotografie Londýna stanovila nový rekord pro největší panoramatickou fotografii. Celý obraz se skládá z 48.640 jednotlivých záběrů a zobrazuje 360° výhled na Londýn v neuvěřitelných detailech. Fotografie pořídili fotografové firmy 360Cities Jeffrey Martin, Tom Mills a Holger Schulze z věže BT. Použity byly 4 fotoaparáty Canon EOS 7D s objektivy EF 400mm f/2,8IS II USM a EF Extender 2x. To celé bylo postraveno na robotických panoramatických hlavách.

Originální snímky se pak zpracovávaly několik týdnů pomocí stanice Fujitsu Technology Solutions. Pokud by se obrázek vytiskl, byl by velký 98 x 24 metrů, byl by téměř stejně velký, jako Buckinghamský palác. Snímky byly pořízeny v roce 2012.

Tvůci fotografie nezapoměli na malý žertík a do obrázku schovali 3 postavičky Buzbyho. Pokud je najdete, můžete vyhrát např. iPad. Podmínky soutěže najdete zde.

pano_londynKliknutím na obrázek se přenesete na stránky btlondon2012.co.uk.

Předchozí rekordmani ve velikosti fotografie byly fotografie Budapešti (71 gigapixelů) a Dubaje (45 gigapixelů).

  One Response to “Největší fotografie světa”

  1. Jo, tohle znám. Moc dobré. Něco podobného – Praha, ale s menším rozlišením je zde: http://www.360cities.net/prague-18-gigapixels

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)