Úno 252013
 
Nikon D7100

Nikon právě zveřejnil šest ukázkových snímků a jedno nic neříkající video, natočené při ISO 6400, z  nového fotoaparátu Nikon D7100. Tato nová digitální zrcadlovka je osazena APS-C senzorem s rozlišením 24,1 MPx, na kterém není low-pass filtr. To by mělo vést ke zvýšení detailů ve fotografii.

 

 

Ukázkové snímky byly pořízeny ve formátu RAW (NEF), ke stažení jsou ve formátu .jpeg. Byly použity objektivy Nikkor AF-S 500 mm f/4G ED VR a Nikkor AF-S 70-200mm f/4G ED VR. Kvalita obrazu se zdá být velice dobrá. I přes absenci low-pass filtru se na ukázkových snímcích nevyskytuje moaré. Jak toho u Nikonu dosáhli je zatím otázkou, ale mějme na paměti, že ukázkové snímky jsou zveřejněny na stránkách společnosti Nikon. Na to, zda se moaré skutečně na snímcích objeví, či nikoliv, si musíme ještě počkat, až bude k dispozici nějaký uživatelský test.

img_05_l

 

img_03_l

Všech šest obrázků a video najdete na stránkách společnosti Nikon.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)