Bře 012013
 

Společnost Pentax UK potvrdila, že ukončila výrobu svého mirrorless fotoaparátu Pentax K-01. Stalo se tak rok poté, co výroba byla zahájena. Podle zástupců společnosti Pentax to bylo v plánu. Jako první o tom informoval server Dpreview.com, chvíli na to byl fotoaparát Pentax K-01 na japonských stránkách Pentaxu přesunut mezi již nevyráběné fotoaparáty.

 

Product coordinator Stephen Sanderson řekl: „Stejně jako u všech fotoaparátů, pokud skončí jejich plánovaný výrobní cyklus, jsou ukončeny. Tak i u Pentax K-01 skončil jeho výrobní cyklus. K-01 je oceněný fotoaparát, je chválen za svou vynikající kvalitu obrazu a zákazníci si jej mohou pořídit do vyčerpání zásob.“

Bezzrcadlovka Pentax K-01 se začal vyrábět v březnu 2012. Je osazen senzorem typu APS-C s 16,28 MPx a jeho design vytvořil australský designér Marc Newson. Ten tehdy řekl: „Chtěl jsem se vrátit ke kořenům značky a vytvořit něco, co bylo skutečně unikátní a stalo se ikonou.“ Připustil, že se fotoaparát liší od ostaních a že byl určen pro uživatele, kteří mají zalíbení v designu. „Myslím, že spotřebitelé jsou rádi, že tento fotoaparát byl na trhu“ dodal.

Pentax K-01

 

Pentax však dosud neoznámil nástupce K-01, což je neobvyklé. Většinou se výroba ukončuje, až když je nástupný model na trhu. Znamená to snad, že Pentax již v této modelové řadě fotoaparátů nebude pokračovat?

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)