Filtry Cokin PURE Harmonie

V říjnu loňského roku oznámila společnost Cokin novou řadu filtrů s názvem Cokin Pure Harmonie. Nyní jsou tyto filtry v prodeji. Řada filtrů obsahuje Anti-UV Multi Coated (UV MC) filtry, Circular Polarizer (C PL) a Variable Density Neutral Gray (ND X) filtry. Tato řada filtrů se pyšní přívlastky nejtenčí a nejlehčí filtry na světě.

 

UV filtry mají tloušťku obroučky 3,3 mm, polarizační C PL 4,5 mm a Variable Density ND X pak 9,5 mm, takže téměř není poznat, že máte na objektivu namontován nějaký filtr. Filtry jsou velmi lehké, nezatíží vám tedy váš batoh s výbavou víc, než je nezbytně nutné. Tato nová řada filtrů Cokin Pure Harmonie byla navržena bez kompromisů. Je kompatibilní se všemi krytkami a povrchová úprava EverClear 5 Coating odolá téměř všem možným poškozením. Technologie Everclear 5 Coating má ten účinek, že sklo filtru je vodě a prachu odpudivé, odolné proti mastnotám a špíně a odolné proti poškrábání.

 

PURE_Harmonie

 

Filtr Anti-UV Multi Coated (UV MC)

UV filtry se používají k odstranění ultrafialového záření, snižují zamlženost obzoru (vzdušný opar) a také nabízejí fyzickou ochranu přední čočky objektivu. Anti-UV Multi Coated (UV MC) filtry jsou vyrobeny z extémně odolného skla s velmi vysokou propustností světla. Díky jen 3,3mm tlusté obroučce zabraňují odleskům, které by mohly vniknout do objektivu při použití UV fitrů se standartní tloušťkou.

UV MC filtry Cokin jsou k dispozici v těchto průměrech:
Ø37 – Ø39 – Ø40.5 – Ø43 – Ø46 – Ø49 – Ø52 – Ø55 – Ø58 – Ø62 – Ø67 – Ø72 – Ø77 – Ø82.

PURE_Harmonie_UV_MC

Filtr Circular Polarizer (C PL)

Kruhové polarizační filtry se používají ke snížení odrazů a odlesků od nekovových předmětů, zvyšují sytost barev. Zdůrazňují detaily, zvýrazní mraky a ztmaví oblohu. Polarizační filtr je jediný, který nelze napodobit žádným software. Pure Harmonie C PL je nejtenčím a nejlehčím polarizačním filtrem na světě. Propustností světla se tyto C PL filtry řadí ke špičce, úbytek světla je pouze 1 EV.

C PL filtry Cokin jsou k dispozici v těchto průměrech:
Ø37 – Ø39 – Ø40.5 – Ø43 – Ø46 – Ø49 – Ø52 – Ø55 – Ø58 – Ø62 – Ø67 – Ø72 – Ø77 – Ø82.

PURE_Harmonie_C_PL

Filtr Variable Density Neutral Gray (ND X)

Šedé neutrální filtry se používají ke snížení množství světla procházejícího objektivem ke snímači (filmu). Umožní snížení rychlosti závěrky pro dosažení pohybové neostrosti, snížení hloubky ostrosti, nebo mohou sloužit k jiným kreativním záběrům. Slovo „neutrální“ v názvu znamená, že filtry nemají žádný vliv na podání barev a Cokin tvrdí, že tento jeho ND X filtr zůstává zcela neutrální v celém rozsahu. S Pure Harmonie ND X filtrem si můžete vybrat intenzitu propustnosti světla otáčením předního kroužku filtru. Rozsah intenzity je ND2 až ND 400.

ND2_ND300_picto

Filtr ND X je zhotoven tak, že jeho pření kroužek má větší průměr, než zadní. Zabrání se tak možné vinětaci na objektivech s širším ohniskem.

ND X filtry Cokin jsou k dispozici v těchto průměrech: Ø52 – Ø55 – Ø58 – Ø62 – Ø67 – Ø72 – Ø77 – Ø82.

PURE_Harmonie_ND_X

U nás filtry Cokin Pure Harmonie nabízejí zatím pouze dva e-shopy: AB COM a německé Megafoto v cenách od 695,- Kč do 5.540,- Kč, podle typu filtru a jeho průměru, např.:

  MEGAFOTO AB COM
Cokin Pure Harmonie UV 58 877,- Kč 1.164,- Kč
Cokin Pure Harmonie NDX Variabler Grey Filter 58 mm 2.951,- Kč 4.204,- Kč

 

Polarizační filtry Cokin e-shop Megafoto nenabízí a AB COM má k dispozici pouze průměry 72 mm za 2.384,- a 82 mm za 2.729,- Kč.

Více informací o filtrech Cokin najdete na jeho firemních stránkách.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *