Bře 232013
 

PRAHA, 21. března 2013 (tisková zpráva) – Společnost Canon rozšířila svou základní řadu uživatelských zrcadlovek DSLR o dva nové prvotřídní modely EOS 700D a EOS 100D. Oba disponují vynikajícím 18megapixelovým snímačem a lze je ovládat prostřednictvím dotykové obrazovky. Jednoduše, v ohromujícím detailu a bez ohledu na dovednosti uživatele zachytí každý okamžik. Současně s oběma zrcadlovkami představil Canon také objektiv EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS STM.

V případě EOS 700D jde o aktuálně nejvyspělejší model řady Canon EOS pro běžné uživatele, kteří chtějí rozvíjet své fotografické dovednosti. Dokáže zachytit až 5 snímků za vteřinu, systém automatického ostření (AF) využívá 9 bodů křížového typu a má dotykový LCD displeji Clear View II s variabilním úhlem natočení. Model EOS EOS 100D je nejmenší a nejlehčí digitální zrcadlovkou kategorie APS-C, jaká kdy byla vyrobena . Mimo jiné má velmi jednoduché ovládání a obsahuje užitečného průvodce funkcemi. Jde tak o model stvořený pro ty, kteří chtějí poprvé prozkoumat svět digitálních zrcadlovek.

Objektiv EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM je ideálním doplňkem pro oba nové modely EOS. Kombinuje v sobě inteligentní optický stabilizátor obrazu a technologii krokového motoru (Stepping Motor – STM), což zaručuje stabilní obraz s minimálním rozmazáním a zajišťuje téměř dokonale tichý chod zaostřování při natáčení.

canon_100d_700d

EOS 700D – dejte prostor své kreativitě

Model EOS 700D je osazen obrazovým senzorem CMOS APS-C Hybrid AF II s rozlišením 18 megapixelů a obrazovým procesorem DIGIC 5, které zaručují superjemné rozlišení a umožňují pořizování fotografií s plnými barvami a detaily. Zrcadlovka EOS 700D umožňuje fotografovat rychlostí 5 snímků za sekundu, což z ní dělá ideální fotoaparát pro fotografování rychlých akcí nebo portrétů rodiny a přátel. Nativní ISO v rozsahu 100 až 12 800 usnadňuje zachycení všech detailů i za horších světelných podmínek.

Pokročilý systém automatického ostření (AF), kterým zrcadlovka EOS 700D disponuje, využívá devět vysoce výkonných zaostřovacích bodů, jež jsou rozloženy po celé šířce záběru. Velmi rychle a přesně zaostřuje, což umožňuje fotografovi, aby měl snímaný objekt neustále pod kontrolou, i když se pohybuje. Model EOS 700D nabízí volbu manuálního ovládání a nastavení ostřících bodů. Samozřejmě je možné využít plně automatický režim, který fotografům pomůže získávat větší volnost a umožní mu prozkoumávat různé možnosti kompozice snímku.

Nový zjednodušený 360stupňový otočný volič režimů modelu EOS 700D poskytuje snadný a rychlý přístup k různým režimům fotografování. Dotykový LCD displej Clear View II s variabilním úhlem natočení a úhlopříčkou 7,7 cm (3,0”) výrazně usnadňuje nastavení jednotlivých parametrů přístroje, prohlížení obrázků a snímání scén z různých úhlů. Nová povrchová úprava, která byla převzata z modelů EOS střední třídy, dodává přístroji robustnější a odolnější provedení.

EOS 700D – hlavní charakteristika:
• 18megapixelový Hybrid CMOS AF II snímač formátu APS-C
• Kreativní videa v rozlišení Full-HD a Hybrid CMOS AF
• Dotykový LCD displeji Clear View II s variabilním úhlem natočení
• Režim Scene Intelligent Auto
• ISO 100-12 800 (s možností dalšího rozšíření až na ISO 25 600)
• Režim souvislého fotografování: 5 snímků za sekundu, 9bodový AF systém
• Řada kreativních filtrů
• Objektivy a příslušenství systému EOS

 

EOS 100D – zrcadlovka DSLR, kterou nebudete chtít dát z ruky

EOS 100D je nejmenší a nejlehčí zrcadlovkou APS-C ve své třídě . Díky kompaktní velikosti ji lze brát všude s sebou a pořizovat snímky ve špičkové kvalitě. Při rozměrech těla 116,8 x 90,7 x 69,4 mm a váze 407 gramů, disponuje tento neuvěřitelně lehký a kompaktní přístroje i optickým hledáčkem. Uživatelé tak získávají plnohodnotnou zkušenost s digitální zrcadlovkou v kompaktním provedení. Model EOS 100D disponuje rovněž kapacitním dotykovým displejem Clear View II s úhlopříčkou 7,7 cm (3,0”), který zjednodušuje nastavování parametrů fotoaparátu a umožňuje prohlížení snímků.

Srdcem EOS 100D je snímací senzor APS-C Hybrid CMOS AF II s rozlišením 18 megapixelů. V kombinaci s obrazovým procesorem DIGIC 5 poskytuje ohromující výsledky v jakékoli situaci. Nový senzor využívá fázové detekční pixely, které jsou umístěny na 80 procentech plochy snímacího čipu. Díky této technologii se zvyšuje rychlost automatického ostření a výkon při živém náhledu nebo snímání videa v rozlišení Full HD. Zrcadlovka EOS 100D může snímat rychlostí až 4 obrázky za sekundu, díky tomu mohou začátečníci pořizovat široké spektrum kvalitních obrázků, ať už jde o rodinné momentky nebo rychlé akční scény na dovolené.

EOS 100D – hlavní charakteristika:
• 18megapixelový Hybrid CMOS AF II snímač formátu APS-C
• Kompaktní, přenosná konstrukce
• Jednoduché fotografování v režimu Scene Intelligent Auto
• Optický hledáček a velký dotykový displej
• Full-HD videa díky snímači Hybrid CMOS AF II
• Kreativní filtry a funkce Extra Effect Shot
• Přednastavený průvodce funkcemi
• Objektivy a příslušenství systému EOS

 

Zdokonalené kreativní režimy
Oba modely EOS 700D i EOS 100D disponují velkým množstvím snadno ovladatelných režimů fotografování a kreativních filtrů. Zejména začátečnicí mohou jednoduše využívat přednastavené kreativní parametry přístroje a objevovat nové možnosti současně s tím, jak jejich sebedůvěra roste. Režim Scene Intelligent Auto automaticky detekuje snímanou scénu a vybírá nejvhodnější nastavení. Uživatelé se tudíž mohou soustředit pouze na kompozici a přístroj sám nastaví nejlepších parametry. Obě zrcadlovky disponují řadou samostatných scénických režimů. Například model EOS 100D nabízí režimy Kids (Děti), Food (Jídlo) a Candlelight (Svit svíčky), které byly navrženy pro vybrané situace tak, aby zajistily dosažení optimálních výsledků s ohromujícím detailem.

Všechny kreativní filtry, včetně efektu rybího oka nebo miniatury, lze nyní aplikovat ještě před pořízením snímku díky novým náhledovým filtrům, kontrolovatelným v reálném čase. Jde o perfektní způsob výběru nejvhodnějšího efektu pro určitou situaci, ještě předtím jejím vyfotografováním. Uživatelé se mohou naučit, jak upravit své snímky se zdokonaleným režimem Creative Auto. Zrcadlovka EOS 100D nabízí režim Extra Effect Shot, který umožňuje pořízení dvou snímků současně, jeden s aplikovaným kreativním filtrem a druhý pak ve standardním provedení.

Objevte video s EOS Movies
Režim EOS Movies nabízí další rozměr záznamu, umožňuje natáčet videa v rozlišení Full HD (1920 x 1080 p). Přispěním senzoru Hybrid AF II je vždy hlavní objekt záběru ostrý, čemuž napomáhá také kontinuální automatické ostření. Funkce Videomomentka usnadňuje natáčení a editaci krátkých videoklipů z výletů nebo ze svatby.

Objektiv EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM – objektiv STM pro každodenní použití
Nový objektiv EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM je ideální pro začínající fotografy používající zrcadlovky EOS 700D a EOS 100D. Všestranný zoom s ohniskovou vzdáleností 18 až 55 mm lze využít k zachycení nejrůznějších situací, od portrétů až po krajinu. Objektiv je vybaven inteligentním čtyřkrokovým optickým stabilizátorem obrazu, který zajišťuje vysoce detailní a jasné fotografie i při použití dlouhých časů a nastavení nižších hodnot citlivosti ISO. Díky plně manuálnímu otočnému ovládání mohou uživatelé plně ovládat parametry ostření. Technologie STM zajišťuje, aby zvuk ostřících procesů byl zcela minimální, což uživatelé ocení při natáčení videa.

EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM – hlavní charakteristika:
• Univerzální rozsah ohniskové vzdálenosti
• Kompaktní konstrukce
• Čtyřkroková optická stabilizace Image Stabilizer
• Hladké ostření s motorem STM
• Minimální zaostřovací vzdálenost 0,25 m
• Povrchová úprava čoček Super Spectra
• Nerotující přední člen
• Manuální zaostřovací kruhový ovladač
• Kruhová clona se sedmi lamelami

EF-S 18-55 IS STM FRA w CAP

 

Kompletní technická specifikace a ukázkové snímky Canon EOS 100D
Kompletní technická specifikacea ukázkové snímky Canon EOS 700D

Zdroj: Canon.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)