Bře 252013
 

Dánsko je známé, jako země pohádek a hradů. Takže když byl dánský fotograf Henrik Sorensen požádán firmou Hasselblad, aby vytvořil reklamní fotografie na nový Hasselblad H5D-40, rozhodl se vše nafotit pod vodní hladinou.  Úkolem bylo udělat něco velkolepého, aby nový H5D byl ukázán v celé své kráse. S myšlenkou na dánskou historii a folklór se Sorensen ponořil s Hasselbladem H5D-40 do vody.

 

Focení nebylo vůbec jednoduché. Sorensen nejdříve nafotil interiér hlavního sálu zámku Ledreborg, včetně slavného lustru. Fotografii Sorensen se svým týmem vytiskl na plátno o rozměrech 8 x 4,5 metrů, které pak ponořili do vody ke stěně bazénu a vytvořili tak dokonalou iluzi interiéru zámku. Modelem Sorensenovi byla mezinárodní modelka a tanečnice Kristina Korsholm.

 

 

h5d_topbanner

 

Nejvíce problémů nastaly s barevným prostorem. Barvy mají totiž tendenci „mizet“ jen pár metrů pod vodní hladinou. Co všechno musel Sorensen a jeho tým udělat a jak celou akci provedli, je vidět na videoukázce.

 

Zdoj: Hasselblad.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)