Vtip jménem Hasselblad Lunar jde v dubnu na trh

Na výstavě Photokina, která se konala v září loňského roku, avízovala firma Hasselblad, že hodlá úvést na trh svůj CSC fotoaparát s historicky podloženým jménem Lunar (článek zde). Novináři, kteří měli možnost si Lunar osahat, se však k fotoaparátu nevyjadřovali nijak lichotivě. I když desingově je tělo Lunaru povedené, pracovat se s ním nedá. Povrch těla, ač z ušlechtilých materiálů, je tvrdý, není kam dát prsty a výstupek na pravé straně, který má být grip, tlačí do ruky. To jsou jen některé výtky směrované k novému fotoaparátu.

 

Navíc se Hasselblad na vývoji „vnitřností“ fotoaparátu nijak nepodílel. Vně exklusivního těla se ukrývají „střeva“ fotoaparátu Sony NEX-7, taktéž bajonet je Sony E-mount. Společnosti Sony a Hasselblad vydaly totiž prohlášení, ve kterém oznámily světu vzájemné partnerství obou firem. Hassleblad Lunar je první počin této spolupráce.

Materiály, použité při výrobě těla Lunaru, jsou vskutku netradiční. Uhlíková vlákna, titan, dřevo, kůže a drahé kovy, včetně zlata. A na objednávku Vám v Hasselblad vyrobí tělo i z jiného materiálu, dle vaší libosti.

 

Hasselblad Lunar_20130328-183511

Specifikace fotoaparátu je shodná se specifikací fotoaparátu Sony NEX-7, najdete ji na speciálních stránkách Hasselblad Lunar zde.

Hasselblad Lunar

Na trhu by se měl Hasselblad Lunar objevit v dubnu. Cena tohoto fotoaparátu bude o něco málo nižší, než Hasselblad původně oznámil. Z původně zamýšlených 6.500 USD snížil cenu na „příjemných“ 5.000 USD. Kompakt s výměnnými objektivy za bratru 100.000,-Kč. No nekupte to!

 

You may also like...

1 Response

  1. 14.1.2014

    […] Hasselbladu to srší samými vtipy. Když loni v dubnu tato společnost uvedla na trh Hasselblad Lunar, což jsou do velmi drahého kabátu oděné vnitřnosti fotoaparátu Sony NEX 7, bylo to […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *