Dub 162013
 

Společnost Adobe uvolnila novou verzi oblíbeného editačního a archivačního programu Adobe Photoshop Lightroom 5 BETA. Tato verze je, jak už slovo BETA v názvu napovídá, verzí testovací a je k dispozici zdarma. Chcete-li se podílet na konečné verzi, můžete si tuto verzi stáhnou ze stránek Adobe Labs a testovat.

 

Tato zkušební verze vám bude plnohodnotně fungovat do 30.června, pak se zablokuje.

Mezi hlavní nové funkce Photoshop Lightroom 5 patří:

  • Advanced Healing Brush – nástroj pro usnadnění odstranění nežádoucích objektů v obraze, včetně těch, které mají nepravidelný tvar.
  • Upright – funkce, která umožňuje snadné srovnání obrazu díky automatické analýzy a detekce vodorovných a svislých čar. K dispozici jsou čtyři způsoby opravy.
  • Radial Gradient – nástroj pro přidání efektů vinětace, a to i více efektů v jednom snímku.
  • Smart Previews – umožní pracovat s fotografií off-line, změny se mohou aplikovat na fotografii později.
  • Video Slideshow – nástroj, který vám umožní vytvářet video prezentace v HD kvalitě. Lze kombinovat video, fotografie a hudbu.
  • Photo book creation – funkce pro tvorbu fotoknih. K dispozici je spousta šablon, které lze dále upravovat.

 

adobe-photoshop-lightroom-4-box-art

 

Více informací o nové verzi Photoshop Lightroom 5 a soubor ke stažení najdete na stránkách Adobe Labs. Bohužel, stažení souboru je podmíněno vytvořit si Adobe ID. Jak nové nástroje fungují v praxi se můžete podívat na kanálu Lightroom YouTube.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)