Dub 182013
 

Společnost Sigma Corporation dnes uvádí nový zoomový objektiv s rozsahem ohniskových vzdáleností 18 – 35 milimetrů se světelností f/1.8 v celém rozsahu zoomu. Objektiv je určen pro digitální zrcadlovky osazené obrazovým senzorem o velikosti APS-C, kde ohnisková vzdálenost přepočtená na EQ35mm je 27 – 52,5 mm. Tento objektiv nese světové prvenství právě ve své světelnosti f/1.8 v celém rozsahu zoomu, což zatím žádný jiný výrobce objektivů nenabízí.

 

Sigma 18-35 mm f/1.8 DC HMS je objektiv nové generace, který v sobě kombinuje vynikající kvalitu objektivů pevných ohnisek v universálním zoomu. Ve srovnání se špičkovými objektivy se světelností f/2.8 umožňuje nová Sigma použít vyšší rychlost závěrky v obtížných světelných podmínkách a také snižuje hloubku ostrosti, čímž umožní uživatelům více se kreativně vyjádřit.

Díky vnitřnímu zaostřování objektiv nemění svou délku a také se při ostření neprotáčí přední člen. Přechodový filtr vám zůstane tak, jak si jej nastavíte. Odrazy a reflexe byly eliminovány již při vývoji tohoto objektivu, takže jsou účinně eliminovány. Objektiv umožňuje zaostřit na minimální vzdálenost 28 cm od roviny snímače, dosahuje se tady zvětšení 1 : 4,3. Ultrazvukový ostřící motorek HSM (Hyper Sonic Motor) zajišťuje rychlé a přesné zaostření. Clona je kruhová a má 9 lamel.

 

sigma_18_35_1_8

 

Objektiv spolupracuje s USB DOCK, což je dokovací stanice pro objektivy Sigma, která se připojí k počítači a můžete si tak objektiv přizpůsobit vlastním potřebám. Se software Sigma Optimization Pro lze do objektivu nahrát např. nový firmware, nebo nastavit jeho parametry.

Objektiv se skládá ze 17-ti elementů seskládaných do 12-ti skupin. Rozměr závitu na předním členu pro filtry je 72 mm. Výroba a montáž všech komponentů objektivu a testování každého vyrobeného kusu se bude provádět pouze v japonském Aizu. Bude tak zaručena prvotřídní kvalita. Pokud objektiv nesplní přísná kritéria, vůbec se nedostane na trh.

Specifikace:

Výrobce Sigma
Model A 18-35 mm f/1.8 DC HSM
Typ obiektivu Širokoúhlý zoom
Ohnisková vzdálenost 18 – 35 mm
Světelnost f/1.8
Zorné pole 76.5 – 44.2 o
Min.ostřící vzdálenost 0.28 m
Maximální zvětšení 1:4.3
Minimální clona 16
Počet lamel clony 9
Mechanismus ostření HSM
Konstrukce 17 elementů / 12 skupin
Rozměr filtů 72 mm
Malro Ne
Stabilizace Ne
Bajonet (zatím není upřesněno, předpokládá se) Nikon F
Sony A / Minolta
Pentax K
Canon EF-S
Rozměry 121 x 78 mm
Hmostnost 810 g
Konstrukce 5 elementů SLD, 4 asférické členy

 

18-35mm-F1.8-DC-HSM-black-1

Cena objektivu zatím nebyla stanovena, dá se ale očekávat celkem vysoká cena. Jde přece jen o exklusivní objektiv s velkou světelností a kvalitně zpracované kovové tělo. Více na stránkách společnosti Sigma.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)