Dub 302013
 

Společnost Hasselblad ukončila  s okamžitou platností výrobu modelu 503CW, což je poslední typ středoformátového filmového fotoaparátu z řady V Systém. Toto rozhodnutí přichází po více jak půl století od zahájení výroby tohoto systému. První fotoaparát byl představen v roce 1948.

 

 

Podle předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti Hasselblad, Dr. Larryho Hansena, reaguje tak společnost na pokles poptávky po těchto filmových přístrojích za posledních pět let.

Všechno má své místo v čase„, řekl Hansen. „Veterán 503CW v kombinaci s širokou škálou příslušenství a objektivů, byl po 17 let volbou pro náročné profesionály a nadšené fotoamatéry. Ale došlo k výraznému poklesu poptávky po tomto modelu za posledních pět let a tak nadešel čas „odevzdat“ V System historii„.

Hasellblad se snaží nyní svým zákazníkům nabídnout přechod ke svému H Systému, což je systém středoformátových digitálních fotoaparátů.

503CW_nahled

Zdroj: Hasselblad.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)