Kvě 012013
 

Spoelčnost NEC Display Solutions uvádí nový monitor pokrývající téměž 100% sRGB barevného prostoru. Monitor je založen na 24 palcovém Advanced High-Performance In-Plane Switching panelu s podsvícením bílými LED diodami a rozlišením 1920 x 1200 pixelů, což je cca 94 pixelů na palec s roztečí 0,27mm. Monitor je určen pro designování webových stránek a pro práci s grafikou.

 

Monitor MultiSync P242W pokrývá 99,66% barevného prostoru sRGB a 75,2% NTSC. Kontrastní poměr panelu je 1000:1 a jas 350 cd/m². Panel má i senzor okolního světla, pět programovatelných profilů Picture Mode pro režim monitoru. Je zde i podpora 14-bit 3D převodních tabulek pro kalibraci.

Konektivita zahrnuje DisplayPort, HDMI, DVI-D, D-Sub a VGA konektory. USB konektor s funkcí DisplaySync Pro KVM umožní pracovat na dvou počítačích s jednou myší a jednou klávesnicí. Součástí monitoru je i pivot, který umožňuje panel nastavit výškově v rozmezí 150 mm, a panel je možno otáčet a naklánět.

p242w-bk_ho

Volitelně lze monitor pořídit i s kalibračním senzorem, založenéma na kolorimetru X-Rite Eye i1Pro a kalibračním software NEC SpectraView.

Cena monitoru MultiSync P242W je stanovena na 749 USD, pokud budete chtít i kalibrační sondu, zaplatíte za moinitor asi 1.000 USD. Na trhu by se měl monitor objevit během května.

Zdroj: NEC.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)