Kvě 102013
 

Design nového fotoaparátu PEN E-P5 je inspirován legendárním fotoaparátem PEN-F z roku 1963. Dominantními rysy tvoří plynulý prolis podél horního okraje fotoaparátu, stejně jako příjemné kovové zpracování s původním nezaměnitelným logem Olympus PEN. Avšak to je jen polovina příběhu. Nový PEN dostal do vínku kompletní upgrade hodný 21. století, který z něj dělá jednoznačně digitální PEN s jednoznačnou kvalitou.

 

PEN E-P5 poskytuje stejnou obrazovou kvalitu, jako převratný Olympus OM-D. Výsledky jsou srovnatelné s obrazovým standardem prvotřídních digitálních zrcadlovek. Mimo jiné je jako první CSC fotoaparát vybaven závěrkou s rychlostí až 1/8000 s. Díky tomu lze plně využít potenciál vysoce světelných objektivů a malé hloubky ostrosti i za jasného slunného dne. Samozřejmostí je pak využití rychlé závěrky pro zmražení rychle se pohybujících objektů, jakými jsou například křídla kolibříka.

Díky vestavěnému WiFi přináší nový PEN E-P5 celou řadu možností vyplývajících ze schopnosti bezdrátového přenosu dat mezi fotoaparátem a chytrým telefonem. Živý náhled, který běžně sledujete na obrazovce fotoaparátu, můžete nyní sledovat na obrazovce chytrého telefonu a dokonce na dálku pořídit fotku. Tutéž funkci můžete použít i ve spojení se samospouští, abyste se stihli vmísit do foceného hloučku přátel. Pořízené fotografie můžete označit GPS souřadnicemi získanými z telefonu, nebo vybrané fotky hned na místě odeslat a sdílet např. na sociálních sítích. S vestavěným WiFi jde všechno snadno a rychle.

bann

Kromě super rychlého zaostřovacího systému FAST AF, disponuje nový PEN E-P5 dalšími pokročilými zaostřovacími funkcemi. Např. režim Super Spot AF dokáže zcela přesně zaostřit na vybraný miniaturní bod v záběru, výrazně menší, než jaké se běžně vyskytují u digitálních zrcadlovek. To vše pouhým dotykem prstu na obrazovce. Režim krátké prodlevy spouště zase minimalizuje prodlevu spouště od stisknutí tlačítka spouště po samotné pořízení snímku. Zachycení rychlých objektů v ten správný okamžik je nyní velmi snadné.

Dva nové kruhové voliče spolu s voličem režimů, dominující horní straně fotoaparátu, umožňují bleskové nastavení všech důležitých expozičních parametrů. Jednoduše nastavte clonu a čas, pak pouhým přepnutím páčky změňte funkci obou voličů a stejným pohybem přenastavte citlivost a vyvážení bílé. PEN E-P5 je vám v tomto směru plně k dispozici a přizpůsobí se přesně vašim požadavkům. Funkce vybraných tlačítek, páčky i kruhových voličů si můžete libovolně přizpůsobit podle svých zvyklostí.

Olympus PEN F

Olympus PEN F z roku 1963. Více na Olympus History.

 

3″ výklopný displej je ideální plochou pro kompozici i prohlížení fotek a videí. Barevný displej nového PENu je charakteristický svým věrným barevným podáním, vysokou úrovní kontrastu a rozlišením více než 1 milion pixelů. Možnost vyklopení směrem nahoru a dolů pak usnadňuje focení z rozmanitých úhlů.

Vytvářejte nádherné a plynulé videoklipy v rozlišení Full HD 1080p s frekvencí 30 snímků/s. Jedná se o nejvyšší kvalitu videozáznamu, která je dnes v kompaktních fotoaparátech dostupná. V rozlišení Full HD je obraz živý, detailní, ostrý a jasný. Při prohlížení na velkém televizoru s rozlišením Full HD se vaše videa stanou fascinujícím okénkem do skutečného světa.

Elegantně skrytý v útrobách fotoaparátu – takový je vestavěný blesk, který je vždy při ruce a dokáže přisvítit libovolnou scénu. Zároveň je schopen dálkově řídit a odpalovat několik skupin externích blesků najednou.

Vysoké rozlišení pro dokonalé Full HD video záběry a kvalitní fotografie vhodné i pro velkoformátové výtisky. Díky Live MOS snímači lze docílit prvotřídních záběrů s vysokým dynamickým rozsahem a bez znatelného šumu i za zhoršených světelných podmínek.

Rozšiřte schopnosti svého PENu a svých kreativních možností s novým příslušenstvím. Vyzkoušejte například elektronický hledáček VF-4, externí blesk (např. FL-14) nebo externí mikrofon SEMA-1. Paměťová karta Eye-Fi umožňuje automaticky odesílat snímky pomocí sítě Wi-Fi. Kompatibilita s fotoaparátem znamená, že tuto funkci můžete dle potřeby aktivovat nebo deaktivovat přímo v nabídce nastavení. Takže kdykoli budete potřebovat, můžete fotografie a videoklipy z fotoaparátu přímo sdílet s jinými zařízeními. Můžete je třeba přenést do jakéhokoli mobilního zařízení a poté je sdílet s rodinou a přáteli na sociálních sítích.

Kompletní technickou specifikaci si můžete přečíst na stránkách společnosti Olympus.

Zdroj: Olympus.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)