Kvě 132013
 

Společnost Olympus uvedla spolu s fotoaparátem PEN E-P5 také pokračovatele „lite“ řady, Olympus PEN E-PL6. Kolem uvedení tohoto PENa však není tolik povyku, jako u PEN E-P5, alespoň v Evropě. Tento fotoaparát je totiž určen výhradně (zatím) pro asijský trh. PEN E-PL6 dostal do vínku spoustu nových vlastností a funkcí, které převzal od svého silnějšího bratra PEN E-P5.

 

Senzor použitý v PEN E-PL6 je stejný, jaký najdeme ve fotoaparátu OM-D/E-M5, potažmo v PEN E-P5. 16 MPx LiveMOS spolu s obrazovým procesorem TruePic VI je opravdu silná dvojka. ISO lze nastavit již od hodnoty 100 (konečně) až do 25600. Nejkratší možný čas závěrky je zde také 1/8000s. To vše najdeme v E-P5. Popravdě, po prostudování specifikací není velký rozdíl mezi novým PEN E-P5 a E-PL6. Možná toto je ten důvod, proč se bude prodávat jen na asijském trhu.

Ostatní specifikační údaje si můžete přečíst na stránkách olympus-global.com.

pen_e_pl_6

Protože jsou asiaté hračičky a vše musejí mít načančané, vymysleli si i hezké příslušenství, které lze použít i na jiné fotoaparáty mFT, tedy né jen na PEN E-PL6.

1. BCL1580 LenCap

Tři nové barevné variace „objektivu“ LensCap BCL1580. Když připočteme již vyráběnou černou verzi, máme rázem varice čtyři. LensCap je širokoúhlý objektiv s ohniskem 15mm (EQ 30 mm) s pevnou clonou f/8 a manuálním ostřením. Spíše než objektiv to je krytka bajonetu těla, se kterou se dá fotografovat.

len_cap

2. CS-39B pouzdro

Jednoduché kožené pouzdro bílé barvy, na  které můžete aplikovat různé samolepky, nebo si jej pomalovat vlastním motivem.

CS-39B

CS-39B2

Příklady dekorací

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)