Kvě 162013
 

V únoru roku 2011 společnost Canon informovala veřejnost, že pracuje na novém teleobjektivu EF 200-400mm f/4L IS USM se zabudovaným 1,4násobým telekonvertorem, který by zvětšil ohniskovou vzdálenost na 280-560 mm při cloně f/5.6. Vývoj trval celé dva roky. Nyní konečně Canon tento objektiv uvádí na trh.

 

Odolná a lehká konstrukce
Slitina hořčíku je odolnější a pevnější, přitom je však zachována původní hmotnost. Objektiv je utěsněn proti prachu a vlhkosti. Zásluhou fluoridových povrchových vrstev se prvky objektivu navíc snadno čistí.

Rychlé a inteligentní zaostření
Zažijte rychlé a téměř tiché automatické zaostřování díky kroužkovému ultrazvukovému motoru AF. Mějte vše pod kontrolou pomocí plně manuálního doostřování a ovládacích prvků pro zastavení a přednastavení zaostřování umístěných na těle objektivu. Pro filmy EOS je také k dispozici elektromechanické zaostřování.

Maximální ostrost za všech okolností
Technologie stabilizátoru obrazu (IS) umožňuje používání rychlostí závěrky až o 4 EV pomalejších, než je obvyklé, aniž by se projevily otřesy fotoaparátu. K dispozici jsou tři režimy IS, které nabízejí efektivní výkon při sledování pohybujícího se objektu a okamžitou stabilizaci v okamžiku expozice.

Rozšiřitelný výkon superteleobjektivu
Profesionální objektiv 200–400 mm se zoomem a konstantní světelností f/4. Vestavěný telekonvertor 1,4x prodlužuje ohniskovou vzdálenost na hodnotu 280 až 560 mm.

EF-200-400mm-L-IS-USM_Default_tcm126-1040093

Objektiv by měl být na pultech obchodů koncem května. Cena samozřejmě není nikterak nízká, Megapixel jej nabízí za „pouhých“ 308.990,-Kč včetně DPH.

Kompletní specifikaci objektivu najdete na stránkách Canon.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)