Čvn 272013
 

Společnost Panasonic uvádí na trh inovovanou verzi svého skvělého objektivu pro bajonet Micro Four Thirds Panasonic Lumix G 20 mm f / 1,7 ASPH II. Inovace však spočívá pouze ve změně barevného provedení těla objektivu, které je nyní k dispozici ve dvou barvách – v černé a stříbrné, ovšem s kovovým vzhledem. A také se snížila hmotnost objektivu ze 100 na 87 gramů. Optická konstrukce zůstala nedotčena.

 

Objektiv Panasonic Lumix G 20 mm f / 1,7 ASPH II nabízí ohniskovou vzdálenost 40 mm (po přepočtu) při světelnosti f/1,7. Stejně, jako u jeho předchůdce, je optická konstrukce sestavena ze 7 členů v 5 skupinách, dva členy jsou asférické. Clona má sedm lamel a je kruhová, světelnost objektivu je f/1,7 do f/16.

Inovovaný objektiv bude k dispozici v průběhu srpna a měl by stát cca 10.000,-Kč. Starší verze se dá koupit za cca 8.000,-Kč fungl nová, tak nevím, jestli tato inovace má nějaký smysl.

 

Panasonic-Lumix-G-20mm-F1.7-II-ASPH-lens

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)