Hasselblad Stellar – další překabátěný kompakt od Sony

Společnost Hasselblad potvrzuje svoji spolupráci se společností SONY a uvádí na trh další fotoaparát s názvem Hasselblad Stellar. Zatímco u Lunaru si Hasselblad „vydisajnoval“ komplet celé tělo, do kterého ukryl Sony NEX 7, tady se spokojil pouze s přidáním gripu a obrovského písmene „H“, coby loga na tělo známého a oblíbeného kompaktního fotoaparátu SONY CyberShot DSC-RX100.

 

Z technického hlediska nedošlo k vůbec žádným změnám. Jedná se o kompaktní fotoaparát s 1″ CMOS snímačem s rozlišením 20 MPx a objektivem Zeiss s rozsahem ohniskové vzdálenosti 28-100 mm a 3″ LCD displejem. Zajímavé je, že SONY nedávno uvedla na trh vylepšenou verzi tohoto kompatu s označením SONY CyberShot DSC RX100 II.

Hasselblad Stellar se liší od SONY CyberShot DSC-RX100 pouze přidaným masívním gripem pro lepší úchop, který  bude vyrábět v sedmi provedeních: mahagon, oliva, padouk, walnut, ořech, zebra a uhlíková vlákna. A druhým a posledním rozdílem je obrovské logo Hasselbaldu v podobě písmene „H“ na přední straně těla kompaktu. Hasselblad bude Stellar dodávat s koženým poutkem a vše bude uloženo v krabici, která má vypadat jako krabice na šperky.

Hasselblad Stellar 3 Views

Fotoaparát Hasselblad Stellar by měl být na trhu cca za měsíc. Cena zatím není známa, ale na stránkách Hasselblad se v tiskové zprávě uvádí suma 1.480 EUR bez daně, nebo 1.960 USD. SONY CyberShot DSC-RX100 se dá pořídit za cca 650 USD. Takže chceš-li fotoaparát od Sony pyšnící se logem Hasselblad, zaplať si třikrát tolik. Nějaký dřevěný grip, který není u kompaktu podstatný + kožené poutko, které není nutné + logo, bez kterého se taky objedu + krabice-šperkovnice, která je mi u fotografování k ničemu. Když to vezmu po selsku, nejdrašší záležitost na tomto kompaktu je to velké „H“, které mi fotku nevyrobí. Je to, jako bych si na Renaulta přidělal loga Mercedesu. Pořád to bude Renault. To mi hlava prostě nebere.

Prodej cizích výrobků pod jinou značkou není nic neobvyklého. Podobným způsobem spolupracuje např. společnost Leica se společností Panasonic. Například kompakt Leica V-Lux 1 je Panasonic Lumix DMC-FZ50. Tam ale nějaké rozdíly v hardware a software fotoaparátu najdeme. U Stellaru se jedná pouze o designové rozdíly v počtu 2, takže žádných brilantnějších výstupů, hodných značky Hasselblad, se nedočkáme.

Společnost Hasselblad zřídila pro Stellara i mikrostránky, které ovšem v době psaní tohoto článku nefungují. Tiskovou zprávu najdete tady.

 

You may also like...

2 komentáře

  1. 22.8.2013

    […] Společnost Hasselblad potvrzuje svoji spolupráci se společností SONY a uvádí na trh další fotoaparát s názvem Hasselblad Stellar. Zatímco u Lunaru si Hasselblad „vydisajnoval“ komplet celé tělo, do kterého ukryl Sony NEX 7, tady se spokojil pouze s přidáním gripu a obrovského písmene „H“, coby loga na tělo známého a oblíbeného kompaktního fotoaparátu SONY CyberShot […] […]

  2. 14.1.2014

    […] dlouho a Hasselblad „překabátil“ další fotoaparát, tentokrát to byl kompakt SONY CyberShot DSC-RX100. Další vtipný […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *