Čvc 292013
 

Alespoň to tak vypadá podle teaseru na stránkách polské Sigmy, kde odpočet probíhá. Ještě dva dny a 11 hodin, nějaká ta minuta a vteřina nás dělí od „revoluce“ v podání společnosti Sigma. Co z toho nakonec „vyleze“ je předmětem spekulací, na to, co to opravdu bude, si budeme muset ještě chvíli počkat.

 

Není nic neobvyklého, že společnosti prezentují svůj nový výrobek tímto tajemným způsobem a pokoušejí se tak mystifikovat spotřebitele. Vzpomeňme například Olympus OM-D a odpočet „The beginning of the new – Commin Soon“, nebo fotografie z ořechy téže společnosti, ze které nakonec vylezla novinka v podobě kompaktního fotoaparátu Olympus TG-1IHS. Tímto počínáním společnosti živí různé spekulace o nových výrobcích. Nejinak je to mu i v tomto případě.

Odpočet byl spuštěn na speciálních stránkách Sigma v Polsku, v jejímž adresním řádku je „revolucja.sigma-foto“ a odpočet říká, že v době psaní tohoto článku, máme ještě něco přes dva dny a 11 hodin do odtajnění. Nápis „Obal system razem z Sigma, Nadchodzi wyzwolenie …“ znamená v češtině Systém Sigma svržen, přichází vysvobození. Co si pod tímto sloganem lze představit?

sigma

Podle serveru 43Rumors se nabízejí tři možnosti. Za prvé by to mohlo být to, že Sigma vyvinula nový fotoaparát třídy CSC, tedy kompakt s výměnnými objektivy. Za druhé by to mohlo být to, že se Sigma připojila ke standartu Micro Four Thirds a přichází s novým systémem. No a za třetí by to mohlo být to, že Sigma přijde na trh s nějakým universálním adaptérem, pomocí kterého budeme moci používat objektivy Sigma na všech systémech, včetně CSC fotoaparátů.

Nejpravděpodobnější je třetí možnost. A to proto, že Sigma prohlásila, že nebude vyrábět objektivy pro Micro Four Thirds, což je převládající systém mezi CSC fotoaparáty. Jen pro připomenutí, v tomto mFT systému vyrábějí své fotoaparáty Panasonic a Olympus.

Zdroj: 43Rumors. Stránky polské Sigmy s odpočtem: www.rewolucja.sigma-foto.pl.

 

  3 komentáře to “Sigma chystá revoluci?”

  1. Ale dyt sigma má ve své nabídce 3 pevná skla to znamená, že už nebude dál rozšiřovat?

  2. Jenom bych si dovolil upresnit, ze spravne je praklad toho polskeho textu takto:
    Svrhni system spolu se Sigmou, prichazi vysvobozeni …

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)