Říj 292013
 

Společnost Olympus dnes uvádí na trh nový kompaktní fotoaparát Olympus STYLUS 1. Nový kompakt vyniká svým tvarem těla, které je velmi podobné fotoaparátu Olympus E-M5. Uvnitř ale nenajdeme typický 4/3 obrazový senzor, ale 1/1,7″ BSI CMOS čip, který byl použit v kompaktu Olympus XZ-2. Zcela nový je však objektiv iZuiko Digital s rozsahem ohniskových vzdáleností 28-300 mm (EQ 35 mm) a světelností f/2,8 v celém rozsahu zoomu.

 

Olympus STYLUS 1 je osazen obrazovým procesorem True Pic VI, který je znám opět z fotoaparátu Olympus E-M5. A ze stejného modelu je použit také elektronický hledáček s 1,44 MPx s téměř 100% zobrazením. Nechybí ani automatické přepínání mezi hledáčkem a LCD displejem. Nad hledáčkem najdeme i vyskakovací blesk.

Objektiv s 10,7 násobným zoomem s rozsahem ohnisek 6-64,3 mm (28-300 mm EQ 35 mm) s konstantní světelností f/2,8 je unikátní svou mimořádnou štíhlostí. Vždyť tento superzoom je zabudován v těle o tloušťce pouhých 52 milimetrů (celková tloušťka, včetně displeje, je 56,5 mm). A navíc je objektiv vybaven výkonným mechanismem stablizace obrazu VCM. Objektiv se skládá z 12-ti členů seskupených do 10-ti skupin. 8 členů je asférických.

Olympus STYLUS 1

 

Olympus STYLUS 1 má také vestavěnou WiFi, která byla poprvé použita ve fotoaparátu Olympus PEN E-P5 a pak i v Olympus E-M1. Pomocí WiFi lze fotoaparát ovládat pomocí smartphonu, nebo tabletu prostřednictvím aplikace OI Share v režimech P, A, S a M.

 

Olympus STYLUS 1

 

Olympus STYLUS 1 bude dostupný v klasickém černém provedení v druhé půlce listopadu za cenu 599,99 EUR. Kompletní informace najdete na českých stránkách Olympusu, nebo na microsite Olympus STYLUS 1.

 

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)