Držák filtrů Samyang

Jihokorejská společnost Samyang je známá výrobou manuálních objektivů pro digitální fotoaparáty. Nyní se pouští do výroby příslušenství k objektivům a uvádí na trh držák filtrů s označením SFH-14. Zkratka SFH znamená Samyang Filter Holder a číselné označení bohužel neznamená počet filtrů, které by šlo na držák nasadit, ale to, že tento držák filtrů je určen pouze pro objektiv Samyang 14mm f/2.8 ED AS IF UMC.

 

Držák filtrů SFH-14 je speciálně navržen pro objektiv Samyang 14mm f/2.8 ED AS IF UMC, protože tento objektiv nemá filtrový závit. Držák je vyroben z tvrzeného ABS plastu. Pro eliminaci odrazů je vnitřní strana držáku opatřena samětově černým povrchem. Do držáku lze zasunout celkem dva ploché filtry, které lze použít jak svisle, tak i vodorovně.

K držáku se budou dodávat tři filtry značky Cokin o velikosti 161 x 139 x 3 mm. Jde o filtry 154 ND8 Neutral Gray (klasický ND filtr), 121M ND 4 Half-Normal Gray (přechodový šedý filtr) a 123S Half-Normal Blue (přechodový modrý filtr). Firma Cokin vyrábí největší filtry v řadě X-Pro Series, které mají šířku 130 milimetrů. Tady je nasnadě, že jiné, než k držáku Samyangem dodávané filtry, nekoupíte. Škoda.

Samyang SFH-14
Samyang SFH-14
Samyang SFH-14
Samyang SFH-14
Samyang SFH-14

Zdroj: Samyang PL.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *