Aktualizace firmware Olympus OM-D E-M5

Společnost Olympus dnes zveřejnila informaci o možnosti update firmware svého prvního o-em-déčka: Olympus E-M5.  Firmware je ve verzi 2.0 a nabízí docela zajímavé změny. Předně je to možnost nastavit citlivost snímače na 100 ISO, předtím to bylo pouze 200 ISO. Dále pak je tu možnost zmenšit ostřící plochy AF zóny stejně, jako je to u Olympus PEN E-P5, Olympus OM-D E-M1 a OM-D E-M10.

 

Zpráva společnosti Olympus říká:
V režimu automatického ostření AF, volba ostřícího bodu, byl přidán malý zaostřovací bod [.]s. Pokud jsou pro Vás zaostřovací zóny v některých situacích příliš velké a potřebujete zaostřit na skutečně drobný detail, přinese Vám nový firmware možnost zmenšení všech 35 zaostřovacích bodů. Při výběru zaostřovacích bodů stačí jen stisknout tlačítko INFO a následně šipkami nahoru nebo dolů změnit režim zaostřovací zóny. Byla přidána volba nastavení citlivosti: ISO LOW (ISO 100). Při focení za slunného dne se můžete se světelnými objektivy dostat do situace, kdy nebudete schopni použít plně otevřenou clonu (např. F1.8) pro dosažení extrémně nízké hloubky ostrosti. S novou hodnotou ISO Low, která odpovídá ISO 100, tento problém snadno odstraníte.

 

Olympus
Olympus

 

Pokud zvolíte po aktualizaci firmware ISO LOW, zobrazí se na displeji hláška „Vysoké ISO“ stejně, jako by jste měli nastevenou citlivost na 6400 ISO a vyšší. Tady softwaroví inženýři Olympusu zřejmě udělali chybu.

Nový firmware do fotoaparátu „dostanete“ pomocí prográmku Olympus Digital Camera Updater, nebo pokud používáte Olympus Master Software, tak i přes něj. Pokud jste ještě u fotoaparátu Olympus firmware neaktualizovali, postupujte raději podle návodu zde.

 

You may also like...

3 komentáře

 1. kolega napsal:

  Zajímavé je, že úplně stejnou chybu udělali „soudruzi z NDR“ (softwarový inženýři Olympusu) i ve firmware pro E-M1. Tam se při nastavení ISO na LOW nad tím zobrazí nápis „Vysoká citlivost“, jako při nastavení citlivosti na ISO 6400 a vyšší :-)..

  • miloslav napsal:

   Je to len zlý preklad z angličtiny „Extension“ (v Slovenčine je to „Rozšírené“). A funguje u E-M5 po FW 2.0 nastavenie ISO LOW v Menu E ISO-Auto nastavenie High Limit a Default od ISO Low alebo len od ISO 200 ?

   • Zdeněk Novák napsal:

    Je to zajímavé, ale v Auto ISO lze nastavit ISO od 200. ISO Low jako by nebylo k dispozici. Ale pokud fotíte v M režimu, nemusí Vás to trápit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *