Olympus vyvíjí dva nové objektivy

Společnost Olympus s potěšením oznamuje vývoj dvou nových objektivů v řadě M.ZUIKO PRO: širokoúhlého zoomového objektivu M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14 mm 1:2.8 PRO a superteleobjektivu M.ZUIKO DIGITAL ED 300 mm 1:4 PRO. Oba objektivy odpovídají standardu Micro 4/3. Jejich makety budou předvedeny na výstavě Camera & Photo Imaging Show CP+, startující ve čtvrtek 13. února 2014 v Japonsku. S těmito dalšími dvěma objektivy pokryje řada M.ZUIKO PRO celý rozsah ohniskových vzdáleností, od extrémně širokých ohnisek až po super-telefoto.

 

Objektiv M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14 mm 1:2.8 PRO
Nový M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14 mm F2.8 PRO, odolný proti prachu a stříkající vodě, je prvním širokoúhlým zoomovým objektivem v řadě M.ZUIKO PRO, pokrývajícím rozsah ekv. 14-28 mm. Proslulou kvalitu ZUIKO podtrhuje také kompaktní a lehká konstrukce. Další významnou předností tohoto nového objektivu je vynikající kresba po celé ploše obrazu, od středu až ke krajům.

 

M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm 1:2.8 PRO

 

Objektiv M.ZUIKO DIGITAL ED 300 mm 1:4 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 300 mm 1:4 PRO je prvním super teleobjektivem s pevným ohniskem v řadě M.ZUIKO PRO, s ekvivalentní ohniskovou vzdáleností úctyhodných 600 mm. Tento snadno přenosný objektiv nabízí špičkovou obrazovou kvalitu v provedení odolném proti prachu a stříkající vodě. Je tak dokonalým nástrojem i pro profesionální použití.

M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4 PRO

Objektivy se dostanou do prodeje až v roce 2015, tudíž momentálně nejsou známy detailnější technické parametry obou objektivů a ani cena. Již dříve ohlášený objektiv M.ZUIKO DIGITAL ED 40 – 150 mm f/2.8 PRO by se měl dostat na pulty obchodů v druhé polovině tohoto roku.

Zdroj: Olympus.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *