Nikon D600 – servisní oznámení

Společnost Nikon vydala oznámení, ve kterém dává svým zákazníkům, uživatelům digitální zrcadlovky Nikon D600, na vědomí, že bude i nadále zdarma servisovat tyto fotoaparáty ve spojitosti s problémy s vyskytujícím se prachem a mastnými skvrnami na snímači.

 

 

Nikon přiznal problémy s prachem a olejem na snímači už před rokem (22.2.2013) a vydal toto tiskové oznámení. Nicméně hrozba žalob od uživatelů, zejména v USA, zřejmě donutila Nikon vydat další oznámení, ve kterém se zavazuje tyto závady odstraňovat ve svých servisních střediscích zdarma, a  to i po uplynutí záruční doby.

 

 

Nikon D600

 

Informace pro uživatele digitální jednooké zrcadlovky Nikon D600 (aktualizace 26/02/2014)
(převzato ze stránek Nikon.cz)

Jak již bylo uvedeno v našem článku „Informace pro uživatele digitální jednooké zrcadlovky Nikon D600“, který byl uveřejněn 22. února 2013, společnost Nikon přijímá na kontrolu a případnou nutnou opravu fotoaparáty uživatelů, kteří měli problémy s výskytem většího množství tmavých skvrn na snímcích.

V tuto chvíli oznamujeme, že budeme nadále zdarma poskytovat tento servis, a to i v případech, kdy již uplynula záruční lhůta k výrobku.

I když konstrukce digitálních jednookých zrcadlovek činí kompletní eliminaci výskytu těchto tmavých skvrn na snímcích velmi obtížnou, zjistili jsme, že v ojedinělých případech se mohou tyto skvrny vyskytovat na snímcích ve velkém počtu. Společnost Nikon proto znovu informuje uživatele o možnostech snížení projevů tohoto problému.

Řešení
Pokud jste vyčistili obrazový snímač fotoaparátu pomocí funkce čištění obrazového snímače ve fotoaparátu nebo manuálně ofukovacím balónkem (postupem uvedeným v části „Antialiasingový filtr“ návodu k obsluze fotoaparátu), ale máte stále problémy s výskytem tmavých skvrn na snímcích, kontaktujte nejbližší servisní středisko společnosti Nikon. Servisní středisko Nikon provede servis vašeho fotoaparátu včetně kontroly, vyčištění a výměny závěrky a souvisejících součástek. Tato služba vám nebude účtována.

Žádost o opravu
Veškeré požadavky týkající se tohoto problému směrujte na nejbližší Obrázek servisní středisko Nikon.

Upřímně se omlouváme za jakékoli nepříjemnosti, které vám tato záležitost mohla způsobit.

Společnost Nikon bude i nadále podnikat všechna možná opatření pro zvýšení kvality produktů. Věříme proto, že společnost Nikon bude i nadále vaší volbou v oblasti fotografických produktů.

 

Zdroj: Nikon CZ.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *