Nikon D600 – další servisní oznámení

Už několikrát jsem upozorňoval čtenáře – uživatele digitální zrcadlovky Nikon D600, na různé problémy s prachem a olejovými skvrnami na snímači, které se na tomto modelu vyskytují. Nejprve společnost Nikon dělala, že je vše v pořádku, poskytuje přece čištění snímače zdarma v rámci záruky. S narůstajícím počtem stížností však Nikon poněkud zmírnil své odmítavé stanovisko a přiznal u D600 tyto problémy.

 

Postupem času však přibývalo nespokojených zákazníků a ti, hlavně v USA, podávali hromadné žaloby na Nikon. V Číně dokonce vláda zakázala tento model prodávat. Jak podnětné.

Společnost Nikon 26.2.2014 vydala další tiskovou zprávu, v níž informuje zákazníky o tom, že bude provádět čištění snímače ve svých servisních střediscích zdarma, a to i po uplynutí záruční doby (zde).

Nyní je situace taková, že včera, tedy 28.3.2014, společnost Nikon vydává nové tiskové oznámení, v němž uživatele informuje o tom, že bude i nadále poskytovat zdarma čištění snímače. Ale pokud se i nadále bydou nečistoty na snímači vyskytovat, nahradí tento přístroj novým fotoaparátem Nikon D600, nebo ekvivaletním modelem (zřejmě modelem Nikon D610). Kolikkrát ale musíte svůj Nikon D600 doručit do sevisu na čištění, aby vám byl vyměněn za nový, nebo jiný model, to už zpráva neříká.

Takže ledy se pohnuly, hurá! Tiskovou zprávu najdete níže.

Nikon D600

 

Informace pro uživatele digitální jednooké zrcadlovky Nikon D600 (aktualizace 28/03/2014)

Děkujeme vám, že jste si pro splnění svých fotografických potřeb zvolili společnost Nikon.

Jak již bylo uvedeno v našem článku, který byl uveřejněn 22. února 2013 a 26. února 2014, společnost Nikon přijímá na kontrolu a případnou nutnou opravu fotoaparáty s níže popsaným problémem.

Problém
Někteří uživatelé zaznamenali na snímcích pořízených digitální jednookou zrcadlovkou Nikon D600 výskyt většího počtu skvrn způsobených prachem. Tyto skvrny jsou způsobeny reflexy světla od prachu přítomného uvnitř fotoaparátu a rozvířeného během činnosti přístroje, nebo reflexy světla od prachových částic vniklých do fotoaparátu z vnějšího prostředí a usazených na antialiasingovém filtru fotoaparátu.

I když konstrukce a celková koncepce jednookých zrcadlovek činí kompletní eliminaci těchto prachových části velmi obtížnou, zjistili jsme, že v ojedinělých případech mohou být tyto prachové částice výrazněji zobrazeny na snímcích. Společnost Nikon proto znovu informuje uživatele o možnostech snížení projevů tohoto problému.

Dnes oznamujeme ze budeme dale rozsirovat tuto sluzbu pro uzivatele D600 nasledujicim zpusobem.

Řešení
Jako první krok vykonejte pokyny uvedené v návodu k obsluze fotoaparátu (strany 301–305) související s funkcí „čištění obrazového snímače“ a proveďte manuální čištění ofukovacím balónkem. Pokud tato opatření neodstraní všechny prachové částice a stále budete mít problémy s přítomností prachu na snímcích, kontaktujte nejbližší servisní středisko Nikon. Bude proveden servis vašeho fotoaparátu včetně kontroly, vyčištění a výměny závěrky a souvisejících součástek. Tyto servisní úkony vám nebudou účtovány a společnost Nikon zaplatí veškeré nezbytně nutné náklady na dopravu přístroje do nejbližšího servisního střediska Nikon a zpět. Za dopravu se považuje, pokud nebude dohodnuto jinak, zaslání přístroje prostřednictvím veřejného dopravce. Pokud jsou vsak pocetne zrnite prachove castice viditelne na snimcich porizenych D600, na ktere byl vyse uvedeny servis nekolik krat proveden, Nikon nahradi pristroj novym D600 a nebo ekvivalentnim modelem.

Žádost o opravu
Veškeré požadavky týkající se tohoto problému směrujte na nejbližší Obrázek servisní středisko Nikon.

Upřímně se omlouváme za jakékoli nepříjemnosti, které vám tato záležitost mohla způsobit. Společnost Nikon bude i nadále podnikat všechna možná opatření pro zvýšení kvality produktů. Věříme proto, že společnost Nikon bude i nadále vaší volbou v oblasti fotografických produktů.

Zdroj: Nikon CZ.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *