Dub 242014
 

Společnost Leica představila nový systém bezzrcadlovek, nazvaný Leica T. Fotoaparát je osazen obrazovým senzorem velikosti APS-C s rozlišením 16,5 MPx. A jelikož se jedná o první model nového systému, nechybí ani dva základní objektivy. Prvním je Leica Vario-Elmar-T 18-56 mm f/3.5-5.6 ASPH a tím druhým Summicron-T 23mm f/2.0 ASPH.

 

Společnost Leica představila nový systém CSC fotoaparátů Leica T, který v sobě spojuje technické vymoženosti a vynikající řemeslné zpracování. Celá cesta od konceptu až po finální výrobek je podřízen jediné myšlence – dokonalost. Výsledkem je Leica T, chytrý fotoaparát, pyšnící se nápisem „Made in Germany“.

Na designu fotoaparátů spolupracovali designéři od Audi. Malé, štíhlé a odolné tělo je vyrobeno z jediného kusu hliníku. Krom již zmíněných dvou objektivů jsou v plánu další dva objektivy. Zoomy Vario-Elmar-T 55-135 mm f/3.5-4.5 ASPH a Vario-Elmar-T 11-23 mm f/3.5-4.5 ASPH. Oba budou představeny na výstavě Photokina v září tohoto roku.

Leica T

Leica nabízí k tomuto novému fotoaparátu také nové, bohaté příslušenství. Elektronický hledáček s vysokým rozlišením, který se zasouvá do sáněk blesku, je vybaven očním senzorem a GPS přijímačem. Blesk Leica SF-26 kombinuje výkon a všestrannost. Má pohyblivou hlavu a LED diodu pro stálé světlo při natáčení videa.

M-T adaptér umožní připojit k tělu objektiv z řady Leica M. T Snap je pouzdro zhotovené z tvrdého nylonu a silikonové kůže chrání fotoaparát před nešetrným zacházením.

 

 

K Leice T bude mít uživatel možnost získat zdarma software Adobe Lightroom. Leica T bude k dispozici od 26. května 2014 prostřednictvím autorizovaných prodejen Leica Store.

Leica T

Více na stránkách společnosti Leica.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)