Nové objektivy Samyang

Společnost Samyang uvádí na trh pět nových objektivů, na které nedávno upozorňovala reklamním teaserem. Očekávalo se, že Samyang konečně osadí své objektivy autofokusem. Nestalo se. Jedná se o objektivy Samyang 35 mm f/1.4 AE pro Canon, Samyang 300 mm f/6.3 Mirror, Samyang 10 mm T3.1, Samyang 12 mm T2.2 a Samyang 7,5 mm T3.8.

 

 

Nový objektiv Samyang 35 mm f/1.4 AE byl určen pouze pro bajonet Nikon F. Nyní je tento objektiv určen i pro fotoaparáty Canon. Tato verze objektivu je vybavena mikroprocesorem, díky němuž je automaticky potvrzeno správné zostření (AE). Konstrukce objektivu je shodná s typem pro Nikon F. Objektiv je určen pro digitální zrcadlovky Canon jak s čipem APS-C, tak i pro full framové senzory.

 

 Samyang 35mm f/1.4 Canon AE

 

Nabídku Samyangu obohatil také objektiv Samyang 300 mm f/6.3 Mirror. Jak už název napovídá, jedná se o zrcadlový objektiv s pevnou clonou. Bude se vyrábět pro bajonety Canon EF, Nikon F, Sony A a Micro Four Thirds. Optická skladba objektivu se skládá z 8 prvků v 8 skupinách. Nechybí ani UMC vrstvy.

Samyang 300mm f/6.3 Mirror

 

Objektivy Samyang 10 mm T3.1 CINE a Samyang 12 mm T2.2 CINE jsou určeny pro natáčení videa. Kroužky pro ovládání clony a ostření jsou opatřeny výraznými zoubky pro snadnější a plynulejší ovládání. Oba objektivy jsou opatřeny nanokrystalickou anti-reflexní vrstvou (NCS).

Samyang 10mm T3.1 12mm T2.2 Cine

 

Samyang 7,5 mm T3.8 CINE Fish Eye je rovněž určen pro natáčení videa. Tento mini objektiv zabírá v diagonále 180°. Minimální zaostřovací vzdálenost je 0,09 m.

Samyang 7,5 mm rybí oko T3.8 Cine

 

Technické specifikace objektivů a více informací získáte zde.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *