Nové filtry Hoya EVO s antistatickou úpravou

Společnost Hoya oznámila novou generaci fotografických filtrů řady EVO s antistatickou úpravou. Filtry Hoya EVO Antistatic jsou schopny nejen odpuzovat prachové částice, ale mají mírně vylepšenou propustnost světla. Mírně znamená o 0,01% více oproti předchozí generaci filtrů EVO. Společnost Hoya dále tvrdí, že filtry nemají žádný vliv na vyvážení bílé barvy a přenos kontrastu.

 

Dále jsou tyto filtry odolné proti vodě, skvrnám a poškrábání a snadno se čistí. Podobné vlastnosti mají filtry Hoya řady HD.

Tyto filtry jsou určeny pro profesionály a jejich použití je pro ochranu předních členů drahých objektivů. V praxi pár částeček prachu na přední čočce nemá na výsledná obraz vliv, protože částice jsou malé a blízko k přednímu členu objektivu, že jejich případný negativní vliv je zanedbatelný. Ale je lepší mít objektiv chráněn něčím za pár tisíc, než si zničit objektiv za několik desítek tisíc.

 

Hoya Evo Antistatic

Nová řada filtrů Hoya EVO Antistatic se skládá z těchto druhů:

  • Protector
  • UV
  • CPL

a budo k dispozici v průměrech od 37 mm do 82 mm.

Zatím nejsou k dispozici oficiální zprávy o cenách, ale dá se předpokládat, že tyt filtry nebudou zrovna levné. Ale to nás nemusí příliš trápit, filtry Hoya řady EVO se na českém trhu nevyskytují.

Hoya Evo Antistatic

Stránky produktu zde.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *