Nový Olympus PEN E-PL7

Společnost Olympus dnes vydala tiskovou zprávu, v níž oficiálně uvádí na trh nový přírůstek do rodiny PENů – Olympus PEN E-PL7. Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst níže.

 

 

Olympus PEN a umění autoportrétu

Praha, 28. srpen 2014 – Módní bloggerka Laetitia Wajnapel, píšící na mademoisellerobot.com, nazvala svůj PEN „povinným fotoaparátem pro bloggerku píšící o módě“. Vezměte nový Olympus PEN E-PL7 do ruky a pochopíte proč. Designéři modelů PEN jasně pochopili to, co ostatním značkám fotoaparátů často chybí: lidé s citem pro styl a prvotřídní kreativní fotografii nechtějí veliké a těžké plastové zrcadlovky, které narušují jejich pečlivě vybroušenou vizáž. Chtějí něco malého, elegantního a stylového. LCD nového PENu se vyklápí směrem dolů, takže můžete komponovat a fotografovat série fotografických nebo video autoportrétů (dnes často označovanými jako selfies), aniž by se vaše ruka ocitla omylem v záběru před objektivem. Anebo fotíte bez jediného doteku fotoaparátu, bezdrátově ze svého chytrého telefonu. PEN E-PL7 může být pro někoho módní ikonou a může se i velmi snadno ovládat – ale ve skutečnosti je to technologicky vyspělý nástroj s celou řadou elegantního příslušenství a kreativními filtry integrovanými přímo ve fotoaparátu. Svoji funkční výbavou se podobá proslulému modelu řady OM-D, fotoaparátu E-M10, který dokonce předhání o několik inovativních režimů. K dostání bude začátkem října v oblíbené bílé, klasické stříbrné nebo černé barvě. Součástí balení je štíhlý, vysoce kvalitní zoomový objektiv typu Pancake a aplikace OI.Share pro telefony s operačním systémem Android a iOS, která umožňuje fotografovat a sdílet snímky prostřednictvím WiFi.

 

Olympus PEN E-PL7

 

Prvotřídní autoportréty
Fotoaparát s výměnnými objektivy, který umožňuje ovládat spoušť na dálku z mobilního telefonu, není nic nového. Ale PEN E-PL7 vám před stisknutím spouště na dálku umožní celou řadu dalších možností. Z chytrého telefonu dálkově ovládáte zoom, upravujete klíčová nastavení, jako je clona nebo rychlost závěrky a přitom všem výsledný efekt sledujete v reálném čase na displeji telefonu. Pomocí jednoduchých ovladačů nastavíte přes chytrý telefon samospoušť fotoaparátu tak, aby pořídil v rychlém sledu sekvenci několika fotografií ve stylu paparazzi. Nebo přepnete na detail, nastavíte intervalové focení a fotografujete různé pózy jednu za druhou bez dalšího ovládání fotoaparátu.

Výklopná LCD obrazovka je dotyková a díky vyklápění o 180° je vhodná i pro klasické autoportréty. Vyklopte ji o 180° směrem dolů a E-PL7 automaticky přejde do „selfie“ režimu. EZ objektiv se nastaví na širokoúhlý záběr a z LCD se stane třípalcové zrcátko, s tlačítky pro výběr sekvence s časovačem, s režimem e-Portrét nebo spouští s vteřinovou prodlevou – stačí jen ťuknout na obrazovku.
Váš fotoaparát může být sebelehčí, ale pokud jej při focení držíte jednou rukou nad hlavou dostatečně dlouho, představuje rozmazání fotek vinou rotace aparátu vždy problém. Proto Olympus vybavil nejnovější PEN svou špičkovou technologií 3osé stabilizace obrazu, která jednoduše eliminuje rotační pohyby ruky mnohem účinněji, než běžné systémy ve srovnatelných fotoaparátech.

Vynikající dojmy
Krásný fotoaparát si zaslouží krásné doplňky, takže Olympus nabízí pro OLYMPUS PEN E-PL7 řadu příslušenství, jako jsou barevně i designově sladěná pouzdra, krytky objektivu a řemínky, vše v retro stylu a zhotovené z atraktivní luxusní kůže. Ale jak zdůrazňuje bloggerka Anne-Kathrin Bieber z Les-attitudes.com, tento fotoaparát nabízí mnohem více, než jen úžasný vzhled. „PEN je skvělou alternativou k digitálním zrcadlovkám a je skvělý pro lidi, jako jsem já.“ Je naprostou samozřejmostí, že E-PL7 produkuje snímky velmi vysoké obrazové kvality i při slabém osvětlení a že se může pochlubit mnoha výkonnými technologiemi používanými v high-endových fotoaparátech Olympus řady OM-D. Ale vyznavače módy spíše ohromí nepřeberné množství kreativních možností a mimořádně jednoduché fotografování a sdílení.

Neomezená kreativita
Snadno ovladatelné volby a bezproblémová online konektivita nemohly zůstat ve světě bloggerů bez povšimnutí. „Dostáváte nekonečné možnosti nastavení a skvělé filtry v lehkém, kompaktním a snadno ovladatelném zařízení,“ říká Anne-Kathrin, jejíž blog o módě radí každý měsíc tisícovkám čtenářek. Například funkce Live Guide, která vám umožní intuitivně upravit nastavení pomocí stupnice s posuvníkem přímo na LCD (není třeba žádná navigace v menu) a v reálném čase kontrolovat efekt provedených změn ještě před stiskem spouště. Live Guide usnadňuje dosažení sofistikovaných profesionálních efektů, jako je například bokeh (rozostřené pozadí). Pořízené fotografie a videa můžete následně vylepšit pomocí řady kreativních voleb. Olympus je průkopníkem editace obrazu přímo ve fotoaparátu a E-PL7 nabízí celkem 14 uměleckých filtrů, včetně dvou nových filtrů Vintage a Partial Colour. Oba nabízejí detailní nastavení, takže můžete zkoušet a upravovat podle libosti.

Okamžité sdílení
Stáhněte si zdarma aplikaci Olympus OI.Share, která prostřednictvím WiFi snadno a rychle propojí PEN s vaším telefonem. Můžete tak své snímky snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli nebo třeba budoucími fanoušky. První krok: Stiskněte dotykové tlačítko na LCD. Druhý krok: Fotoaparátem nasnímejte QR kód z displeje vašeho telefonu. Hotovo. Nyní už se jen stačí pochlubit svými úlovky online.

E-PL7 s logem OLYMPUS PEN hrdě vygravírovaným na přední straně celokovového těla je důkazem, že nepotřebujete těžkopádnou zrcadlovku, abyste se vyrovnali profesionálním fotografům nebo vyjádřili svůj vlastní smysl pro styl. K dostání bude začátkem října v novém, elegantním PEN balení.

PEN E-PL7

Změny specifikací produktu bez předchozího upozornění vyhrazeny. Nejnovější specifikace naleznete na webových stránkách Olympus na adrese Olympusu..

* 35mm ekvivalent.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *